Joga – visiems

Joga – visiems
@Shutterstock

Dažnai žmonės įsivaizduoja, kad joga – ne jiems. Tačiau, jei jiems pavyksta sudalyvauti kokybiškai vedamoje jogos asanų pamokoje, jie nustemba, kokia joga tolima nuo jų įsivaizduotosios, ir kokia ji jiems priimtina.

Gali būti, kad ne iš pirmo karto pavyksta rasti išties tinkamą mokytoją – kas yra labai svarbu. O ir jogos asanų rūšių siūloma tiek, kad iš pradžių galima iš tiesų pasimesti, kur eiti – nuo Mai Ram Yoga, kuri laikoma viena stipresnių jogos asanų sekų, iki YIN jogos, kuri iš pažiūros atrodo kaip lengvi pagulinėjimai ant kilimėlio tarp pagalvėlių ir yra tinkama bet kokio fizinio pasirengimo žmonėms.

Tiesą sakant, prieš apsisprendžiant, galima išbandyti daug įvairių mokytojų ir užsiėmimų. Na, nebent jau iš pat pradžių „užkabina“ kuri nors pamoka. Tada verta tęsti būtent šių užsiėmimų lankymą ir stebėti, kas vyksta – kaip keičiasi fizinis kūnas, kaip keičiasi savijauta, gyvenimo kokybė.

Svarbu „nunurašyti“ jogos iš karto, jei sudalyvavote nevykusioje ar tiesiog būtent jums netikusioje jogos pamokoje. Juk visi esame skirtingi – skiriasi mūsų kūno sudėjimas, amžius, fizinis pasirengimas. Tarkime ganėtinai apkūnūs žmonės mano, kad joga – tik labai liekniems. O žinote, kad apkūnesni žmonės dažnai yra iš prigimties lankstesni, nei natūraliai liekni? Jei pažvelgtumėte atidžiau, netgi kai kuriose jogos knygose išvystumėte nuotraukų, kuriose jogos asanas demonstruoja pilvoti mokytojai. Tokiu būdu griaunama iliuzija, kad joga – prakauliųjų reikalas.

Pradėjus praktikuoti jogą, kūniškumas pradeda atrodyti ne toks ir svarbus, labiau mėgaujamasi kitomis jogos praktikų teikiamomis naudomis. Tačiau visa tai vyksta TIK pradėjus praktikuoti jogą, o ne skaitant straipsnius apie jogą ar žiūrint į jogos asanų paveikslėlius! Juk ir profesionaliu smuikininku tampama paėmus į rankas smuiką ir stryku palietus smuiko stygas, o ne vartant natų sąsiuvinį.

2 psl. »

Komentarai