Joga – vietoj puodelio kavos?

Joga – vietoj puodelio kavos?
asmeninio archyvo nuotrauka

Puodelis kavos yra jūsų mėgstamiausias būdas pradėti dieną? Bėda ta, kad kofeino perteklius gali tapti bemiegių naktų, perdėto dirglumo, agresyvumo ar neadekvataus susierzinimo priežastimi. Daugybė tyrimų įrodo, kad energetinis kavos poveikis yra trumpalaikis, o pernelyg dažnas jos vartojimas turi daugiau šalutinių efektų nei teikia naudos.

Mūsų energijos lygis priklauso nuo daugybės dalykų – nuo to, kiek miegame, kaip maitinamės, kiek dėmesio skiriame fiziniam judėjimui. Ar pastebėjote, kad bene kasdien sąmoningai ar nesąmoningai išreiškiate norą turėti šiek tiek daugiau energijos? Iš kur tuomet gauti kiekvieną dieną mums taip reikalingos energijos darbui, šeimai ir įdomioms veikloms, jei esame įpratę jos gauti, tarkime, gerdami kavą?

„Studijos Om“ įkūrėja, Mai Ram jogos mokytoja Gabija Petronytė netrunka pateikti atsakymą – iš jogos!

Gabija dalijasi savo asmenine patirtimi: „Pati visą gyvenimą buvau aktyvi, tačiau 2017-aisiais daug keliavau, šiek tiek eksperimentavau tiek su kūnu, tiek su protu ir sąmone. Stebėjau, kaip kūnas reaguoja į įvairius krūvius ir į visišką „tinginio“ režimą. Atrodė, kad esu iš prigimties tokia energinga, kad įvairūs subtilūs pojūčiai tarsi natūraliai ateina, be jogos praktikų pagalbos... Tačiau po beveik metų supratau, koks galingas įrankis, siųstas mums iš aukščiau, yra joga! Nuolatos praktikuojant jogą miego trukmė sutrumpėjo, tačiau kokybė ir gylis žymiai pagerėjo – kol neatlikinėjau asanų miego trukmė buvo pailgėjusi, o kokybė suprastėjusi. Eksperimento metu padidėjo mano kūno svoris ir tuo pačiu noras vartoti nesveiką maistą, saldumynus, oda tapo ne tokia švytinti, nukrito energijos lygis, atsirado nuotaikų svyravimų ir pasireiškė daug kitų aspektų, kurie domino efekto principu vijo vienas kitą. Grįždama į ankstesnį režimą jaučiu, kaip džiaugiasi ir atsigauna kūnas, gerėja nuotaika, kyla motyvacija, darbingumas ir efektyvumas, grįžta subtilūs pojūčiai, gilėja meditacija.“

2 psl. »

Komentarai