Joga kaip Vakarų medicinos alternatyva

Joga kaip Vakarų medicinos alternatyva

Visi sutinka su teiginiu, kad jogos pratimai atpalaiduoja ir treniruoja kūną. Tačiau ar žinote, kad ji gali ir gydyti?

Valanda jogos vietoje antibiotikų. Maditacijos pratimai vietoj vaistų, mažinančių kraujo spaudimą. Jogos mokykla vietoj gydytojo kabineto. Pasirodo, joga iš tiesų gydo yra veiksminga priemonė, nesukelianti jokio šalutinio poveikio. Tai įrodo ir tarptautinis tyrimas, atliktas Ekseterio universitete. Jo duomenys skelbia, kad joga užkerta kelią kraujagyslių kalkėjimui ir antsvorio atsiradimui, be to, padeda sergant angina.

Kaip joga veikia mūsų organizmą?

Nuolat atliekant jogos pratimus, pagerėja kraujotaka, susireguliuoja hormonų pusiausvyra, atsipalaiduoja raumenys, stiprėja imuninė sistema, o sąnariai tampa lankstūs. Tyrimų duomenys teigia, kad toks gydymo metodas ypač veiksmingas sergant judėjimo, medžiagų apykaitos, kvėpavimo, širdies darbo, kraujotakos ir psichikos ligomis, kurios kamuoja vis daugiau vakarietiško pasaulio gyventojų. Joga padeda išlaikyti kūno ir sielos balansą moterims, kenčiančioms skausmingas menstruacijas ir turinčioms vaisingumo problemų. Taip pat nėštumo ir klimakso periodu.

Patvirtinta mokslininkų

Gydytojas Dytrichas Ebertas iš Leipcigo jau devintajame dešimtmetyje pradėjo tirti jogos įtaką organizmui. Šiandien jis skaito kursą apie šį gydymo metodą ir yra įsitikinęs fiziologiniu jo veiksmingumu. Kitas tyrimas, atliktas Graifsvaldo universitete, įrodė, kad dešimt savaičių trunkantis jogos kursas puikiai sureguliuoja pacientų kraujotakos sistemą. Verta pastebėti, kad toks rezultatas nebuvo pasiektas tik dėl fizinių pratimų. „Kita grupė tas dešimt savaičių darė aerobikos pratimus, tačiau toli gražu nepasiekė tokių rezultatų“, teigia daktaras Ulrichtas Otas, Gyseno universitete tiriantis jogos ir meditacijos veiksmingumą.

2 psl. »

Komentarai (1)

liolka 2014-02-20 13:50
Yra puikus rusiskas tv kanalas "Zivi!",per interneta - www.jv.ru