Jis buvo storas, laimingas ir gerbiamas. Dabar jį verčia mesti svorį (foto)

Jis buvo storas, laimingas ir gerbiamas. Dabar jį verčia mesti svorį (foto)

Vietiniai praminė beždžionę „Storuoju dėdule“, ir gerbė ją kaip svarbią personą, bet pasirodė kovotojai už gyvūnų teises ir privertė Dėdulę lieknėti.
 
Vidutinis stambaus sveiko makakos patino, prašinėjančio Tailande skanėstų iš turistų, svoris siekia iki 9 kg, tačiau šis storulis, kurio nuotraukos akimirksniu išplito internete, buvo net 3 kartus sunkesnis.
 
Surasti Dėdulę nebuvo sunku – jis nejudrus ir laikosi arčiau stovyklų ir kitų žmonių gausiai lankomų vietų. Maitindamasis greito maisto atliekomis, jis priaugo daug svorio. Bet maisto jis pats niekada neprašinėja – šį atneša uodeguoti Dėdulės tarnai. Makakos patiną šeria visa armija beždžionių, o jis, kaip tikras vadas, paskirsto suneštą maistą savo pavaldiniams. Už tokį diplomatiškumą ir „ūkiškumą“ jis pelnė aplinkinių gyventojų pagarbą.
 
Tačiau kovotojai už gyvūnų teises matė šią situaciją visai kitaip. Beždžionių armija gynė savo vadą, bet Dėdulę vis dėlto galiausiai pavyko pagauti. Žvelgiant iš medicininės perspektyvos, Dėdulės būklė buvo kritiška – nedaug trūko iki diabeto arba infarkto.
 
Beždžionė buvo pasodinta į patogų narvą ir priversta laikytis dietos. Paleista ji bus tik tada, kai atsikratys milžiniško pilvo. Dieta griežta – ne daugiau kaip 400 g baltymų, saujelė daržovių ir vaisių per dieną. Užduotis – ne tik priversti makaką atsikratyti antsvorio, bet ir atpratinti ją nuo žalingo įpročio maitintis žmonių maistu.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Žmonės ir delfinai yra vienintelės rūšys, kurios mylisi dėl malonumo

Kitas faktas