Jei nusibodo chna dažyti plaukai...

Jei nusibodo chna dažyti plaukai...

Plaukus moterys dažo chna nuo neatmenamų laikų. Tai – natūralūs ir saugūs dažai. Jie daro plaukus sveikesnius ir stipresnius, tačiau turi labai didelį trūkumą – sunkiai išsiplauna. Toms dailiosios lyties atstovėms, kurioms nusibosta raudona spalva, dažniausiai tenka kantriai laukti, kol plaukai ataugs, nes perdažymas – itin rizikingas dalykas (nebent nebijote pasipuošti žaliais arba apelsininiais atspalviais). Tačiau yra nemažai natūralių priemonių, kurios padeda išspęsti šią bėdą daug greičiau – tereikia pasinaudoti šiais patarimais.

 

  • Pašildykite alyvuogių aliejaus ir ištepkite juo plaukus, apsukite galvą plėvele ir šiltu rankšluosčiu, o po to išplaukite po tekančiu vandeniu su riebiems plaukams skirtu šampūnu.
  • Suvilgykite nudažytas sruogas spiritu, palaukite 5–7 minutes ir ištepkite augaliniu aliejumi. Kaukė laikoma 40 minučių, plaukus reikia nuolat pašildyti džiovintuvu. Išplaukite su šampūnu riebiems plaukams. Greičiausiai jums teks šią procedūrą atlikti ne vieną kartą, tačiau dažai po truputį išsiplaus: spiritas pašiauš plaukų žvynelius, o aliejus ištrauks dažus.
  • Prislopinti spalvą galima grietine: ištepkite plaukus, apsukite galvą plėvele, o po valandos kaukę nuplaukite.
  • Neretai padeda ir ūkiškas muilas. Kadangi tai šarmas, plaukų žvyneliai pasišiaušia. Po plovimo būtina pasidaryti aliejinę kaukę. Procedūrą tenka kartoti apie 30 kartų – tada jau galima dažyti plaukus patinkančia spalva.
  • Sumaišykite stiklinę kefyro ir 50 gramų mielių. Laikykite šį mišinį ant plaukų kelias valandas, procedūrą kartokite kasdien tol, kol sulauksite jus tenkinančių rezultatų.
  • Pripilkite dubenį šilto vandens, įmaišykite kelis šaukštus acto. Palaikykite plaukus šiame tirpale 15 minučių, išplaukite su šiltu vandeniu ir šampūnu, nepamirškie palepinti balzamu. Taip išplausite didžiąją dalį dažų.
  • Dažus padės išplauti ir šviežias pienas. Pašildykite jį ir ištepkite plaukus. Po 20 minučių išplaukite su šampūnu – poveikis neretai būna geresnis nei kefyro kaukės.
  • Ne pati maloniausia, tačiau išties puiki priemonė – svogūnų sultys. Suvilgykite jomis plaukus, o po valandos išplaukite po tekančiu vandeniu su šampūnu. Nepamirškite balzamo.
     

Komentarai