Jaunystės paslaptys: kaip gražia išvaizda ir gera savijauta džiaugtis kuo ilgiau

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Jaunystės paslaptys: kaip gražia išvaizda ir gera savijauta džiaugtis kuo ilgiau

Senėjimas – ypač aktuali tema. Nors šis procesas neišvengiamas, visgi gera žinia – ta, kad galime jį pristabdyti. Laidos „Sveikata.lt“ komanda, kartu su savo srities specialistais – kosmetologe, „NoAge“ eksperte Sigita Zlatkuviene ir „DR Klinikos“ plastikos chirurgu Dainiumi Balčiūnu paruošė jums specialų interviu, kuriame kalbėsime apie senėjimo procesą ir netgi atskleisime keletą jaunystės paslapčių, kaip gražia išvaizda ir gera savijauta džiaugtis kuo ilgiau.

 

Sigita, esate kosmetologė, profesionalė, turinti ilgametę patirtį savo srityje. Su kuo jūs, kaip specialistė, siejate žodį „jaunatvė“?

 

Jaunatviškumas iš tiesų nėra vien tik išvaizda, kaip dažnas yra linkęs manyti. Tai yra ir bendra energija, viso organizmo atsparumas, pasitikėjimas savimi. Ir, žinoma, tai, ko mums labiausiai trūksta – jaunatviškas maksimalizmas, nuo kurio net akys švyti.

 

Vis dėlto senėjimas nėra išvengiamas. Kas jį sukelia, o gal geriau reikėtų sakyti, paskatina?

 

Šis klausimas žmoniją domino visais laikais ir atsakymų tikrai yra ne vienas. Tačiau aš norėčiau pasiremti Kembridžo universiteto mokslininko, biogerontologo Aubrey de Gray teiginiais, kad patys pagrindiniai senėjimą skatinantys veiksniai yra glikacija, oksidacija, telomerų trumpėjimas, imuninės sistemos nusilpimas ir lėtiniai uždegimai.

 

Paminėjote daug sudėtingų žodžių. Galbūt galėtumėte plačiau papasakoti, kokie tai procesai ir kaip jie veikia mūsų organizmą?

 

Taip, iš tiesų noriu papasakoti apie kiekvieną iš jų pateikdama pavyzdžius.

 

Įsivaizduokite perpjautą obuolį. Daugelis pastebime, kad perpjautas obuolys paruduoja ir tai yra akivaizdus oksidacijos pavyzdys. Dėl deguonies reakcijų, konkrečiai laisvųjų radikalų, daroma įtaka ne vien tik obuolio ląstelienai, bet ir žmogaus ląstelėms, o tai neišvengiamai, su laiku atsispindi mūsų odoje bei odos elastingume.

 

Kitas procesas – glikacija. Pagalvokite apie karamelę. Karamelė daugeliui asocijuojasi su malonumais. Tačiau ji gali būti ir mūsų organizme atsirandančių glikacijos procesų priežastimi. Paprastais žodžiais tariant, glikacija yra susicukravimas. Būtent cukraus molekulė yra linkusi įsitvirtinti baltymuose ir pažeisti elastino bei kolageno skaidulas, kurie palaiko odos lygumą ir elastingumą. Tuomet oda susiraukšlėja, estetiškai tampa nebe tokia patrauklia.

 

Kiti, labai dažnai organizme vykstantys procesai – lėtiniai uždegimai. Jie provokuoja organizmo ligas, jis tampa imlesnis įvairiems susirgimams. Labai liūdna, bet tai daro įtaką mūsų bendrai nuotaikai, atsiranda pastovus nuovargis, kuris atima gyvenimo džiaugsmą bei energiją.

 

Kuomet kalbame apie ląstelės telomeras, jas reikėtų palyginti su raišteliu. Telomeros atsakingos už ląstelės atsinaujinimo procesus ir jeigu viskas yra gerai, ląstelė gyvybinga, ji dalinasi, o telomeros išlieka tinkamo ilgio. Tačiau yra nustatyta, kad telomeros trumpėja kiekvieną kartą ląstelei dalijantis ir nesunku suprasti, kad jei raištelis trumpėja, mes jo nebegalime panaudoti. Tas pats su telomeromis – joms sutrumpėjus, ląstelė nebegali daugintis ir galiausiai sunyksta. Telomerų ilgiui įtakos turi patys paprasčiausi išoriniai veiksniai, tokie, kaip ilgalaikis ir besitęsiantis stresas.

 

Taip pat dar turime imuninę sistemą, kurią savotiškai galime palyginti su kauke. Kaukės šiuo metu yra labai svarbi gyvenimo dalis, nes suprantame, kad jos saugo mus nuo infekcijų. Atitinkamai ir mūsų imuninė sistema tokią funkciją atlieka. Tačiau įsivaizduokite, jei kaukėje atsiranda skylių. Ar norėtumėte tokią apsaugą dėtis? Greičiausiai jos nebenaudotumėte. Lygiai taip pat ir mūsų imuninė sistema gali pasidaryti „skylėta“ ir tuomet mūsų organizmas nebegeba tvarkytis su problemomis, atremti svetimkūnių. Visa tai irgi prisideda prie senėjimo proceso, jis tampa dar aktualesnis ir greitesnis. Atsiranda net priešlaikinis senėjimas.

 

Tai ar yra įmanoma šiuos visus procesus valdyti? Kaip galėtume pristabdyti senėjimą?

 

Senėjimo procesą reikėtų valdyti kompleksiškai. Išoriniam pokyčiam valdyti yra labai svarbu tinkamai parinktos kosmetikos priemonės. O vidinius pokyčius puikiai koreguoja sinerginis ir subalansuotas augalinių ekstraktų, vitaminų ir mineralų kompleksas „NoAge“.

 

Gerbiamas, Dainiau, o ką jūs galėtumėte pasakyti apie senėjimo procesus? Galbūt, kaip plastikos chirurgas, galite patarti, kaip rūpintis grožiu?

 

Rūpinimasis grožiu yra įpročio dalykas ir manau, kad susidėliojus daugumą įpročių, galima atitolinti net ir mano atliekamas chirurgines rekonstrukcines paslaugas. Šiuo metu pasaulyje atsirado tendencija, kad plastinės chirurgijos paslaugų poreikis mažėja, todėl, kad atsiranda kitų smulkių procedūrų, ritualų bei kompleksinių būdų, kurie atitolina smarkiai radikalias ir agresyvias intervencijas.

 

Šiuo metu yra populiarus daugiau kaip 40-ies sudedamųjų dalių „grožio eleksyras“. Ką galite apie jį papasakoti?

 

Išgėrus tokį papildą aktyvuojamas kolageno sintezės procesas. Tai galima vadinti ne tik grožio, bet ir sveikatos ritualu. Pirmieji smulkūs pokyčiai juntami per pusvalandi-valandą. O vėliau, po kelių savaičių pradeda žvilgėti oda, atsiranda gera vidinė savijauta, kuri duoda daug energijos, tonuso, aktyvumo veiklai. Tas nepakenktų nei vienam iš mūsų ne tik pavasarį, bet ir žiemos sezono metu.

 

Kokį palinkėjimą galėtumėte pasakyti mūsų skaitytojams?

 

Neatidėliokime rūpinimosi savimi, nes visada atrodo, kad to laiko bus rytoj, kitą savaitę ar kitą pirmadienį. Tačiau net mažiausias malonus ritualas gali ženkliai pagelbėti, pagerinti gyvenimo kokybę.

 

Įvairūs sveikatos patarimai sekmadieniais, 9 val. ryte, laidoje „Sveikata.lt“, per TV3!

Komentarai