Įveik dantų skausmą be vaistų

Įveik dantų skausmą be vaistų

Galime užtikrinti, kad kiekvienas iš mūsų bent kartą gyvenime yra jautęs danties skausmą. Faktas – tai vienas iš nemaloniausių pojūčių, tačiau kai tai nutinka, gydytojas tikrai ne visada būna šalia. Taigi ką daryti, jei netikėtai suskaudo dantį?

Visų pirma turėtum išsiaiškinti, kas sukėlė danties skausmą. Priežasčių gali būti pačių įvairiausių: dantenų uždegimas, tarpdančiuose įstrigęs maistas, susidaręs pūlinys, atsivėręs nervas ir t.t. Jei pavyks išsiaiškinti, kas sukelia skausmą, įveiksi jį kur kas lengviau.

Pašalink tarpdančiuose įstrigusį maistą. Kartais maistas tiesiog įstringa tarpdančiuose arba net ir pačiame dantyje, jei jis yra sugedęs. Įstrigęs maistas pradeda pūti ir dirgina nervus, todėl atsiranda skausmo pojūtis. Tiesa, pašalinus skausmo priežastį, pats skausmas ne visuomet iš karto išnyksta. Tai nutinka dėl to, kad sudirginti nervai turi kurį laiką pailsėti ir atsigauti.
   
Jei pastebi, kad skausmas dažnai atsiranda pavalgius, visuomet šalia turėk dantų šepetuką. Jei išsivalyti dantis neturi galimybės, tuomet bent jau pamėgink praskalauti juos šiltu vandeniu ir taip pašalinti visas maisto liekanas.

Praskalauk dezinfekuojančiu skysčiu. Jei tavo dantenos labai jautrios, skausmas gali pasireikšti pačiomis įvairiausiomis sąlygomis. Šiuo atveju geriausias tavo pagalbininkas – dezinfekuojantis skystis, kuris ne tik ramina, bet ir gydo uždegimus.

Nesukąsk dantų. Kartais dantis pradeda skaudėti dėl prasto sąkandžio. Neteisingai susiliesdami viršutiniai ir apatiniai dantukai dirgina vienas kitą, todėl šiuo atveju tiesiog pasistenk prasižioti.

Atšaldyk ledo kompresu. Tikriausiai dar iš įvairiausių filmukų prisimeni vaizdus, kaip prie odontologo kabineto sėdi vargšas vaikas skaudančiu dantuku ir aprištu žandu. Taip, taip. Dauguma žmonių įsivaizduoja, kad šiluma padeda įveikti skausmą, tačiau iš tiesų yra priešingai. Skausmą geriausia įveikti ledo kompresais. Ledo gabaliuką šiek tiek palaikyk ant danties ir pamasažuok juo dantenas. Tiesa, šilti kompresai kartais taip pat padeda, tačiau šiluma skatina bakterijų vystymąsi, todėl ne už ilgo situacija gali tik dar labiau pablogėti.

2 psl. »

Komentarai (22)

Tina 2020-03-08 00:18
Geriausiai padeda Ramunėlės skalauti arba druska su vandeniu
Tomss 2019-12-14 01:12
I stiklinę ipilk vandens. Ištirpink2 šaukštus druskos ir skalauti kuo ilgiau stengtis išlaikyti tai burnoje . Padeda 80% žmonių. Man taip pat . O yra danties nervo uždegimas ( pulpitas )
mhm 2019-02-12 08:21
išmok rašyti, va ką daryk.
liveta 2019-02-10 19:59
Ka daryti jeygu atviras nervas ir indetas vaystas y danty ir skauda kekvena dena
Staska 2019-01-27 10:33
Negaliu miegot uzsirasiau pas daktarus o vis dar laukiu eileje. O skausmas nezmoniskas nzn kaip apibudint.
Andrius 2017-11-15 13:57
Jau dvi savaites skauda! Isprotesiu tuoj! Bet lb bijau eit pas dantista, niekad nesu buves, o man 30m.. be to lesu nera. Dar bandysiu jusu budus
Sandra 2017-09-14 15:32
Ziauriai skauda danti. Taciau dar ziauriau bijau eiti pas stomatologa.
Sonata 2017-07-02 15:25
Niekas nepadeda ka daryti
Gogis 2017-05-27 04:45
Kam skauda danti ir dabar sita skaito. Nuosirdziausia mano uzuojauta.
Rasa 2017-05-11 19:56
labai skauda dantis nebezinau ka bedaryti

Ar žinote, kad...

Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui

Kitas faktas