Įspėja, kokį pavojų kelia negydomas hemorojus

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Įspėja, kokį pavojų kelia negydomas hemorojus
@ Shutterstock

Hemorojus – viena dažniausių proktologinių ligų Vakarų šalyse – ja serga 36 proc. žmonių, tuo tarpu vyresnio amžiaus žmonės, turintys gerą socialinę ir ekonominę padėtį, serga dar dažniau. 

 

Priklausomai nuo ligos stadijos, hemorojus gydomas keičiant gyvenimo būdą, mitybos įpročius, vartojant vietinio poveikio ar geriamuosius vaistinius preparatus arba taikant chirurginį gydymą. Atsižvelgiant į visus šiuos gydymo būdus, svarbu prisiminti, kad kuo anksčiau pastebėsite pirmuosius hemorojaus simptomus, tuo lengviau bus ligą gydyti ir sustabdyti jos progresavimą. 

 

Apskaičiuota, kad tam tikru savo gyvenimo laikotarpiu beveik 50 proc. žmonių patiria hemorojaus simptomus, tokius, kaip: 

 

- Analinės išskyros ir niežėjimas; 

- Skausmas, deginimas ir niežulys išangės srityje; 

- Tiesiosios žarnos prolapsas arba kraujavimas. 

 

Ligos atsiradimą, kuri pasireiškia minėtais simptomais dėl padidėjusių hemoroidinių mazgų, skatina vidurių užkietėjimas ir perdėtas stanginimosis, kaverniniai kūnai (kraujagysliniai dariniai), pabrinkimas bei jungiamojo audinio susilpnėjimas. Be to, kaip dažnai galima išgirsti, hemorojus yra ir „gyvenimo būdo“ liga, kada pasyvus gyvenimas, blogi mitybos įpročiai, nutukimas, ilgo sėdėjimo reikalaujanti profesija taip pat paskatina šios ligos atsiradimą. 

 

Kaip išvengti chirurginio gydymo? 

 

Hemorojaus sunkumas klasifikuojamas į keturias stadijas. Lengvesnėse, t.y. I ir II stadijose, hemorojaus gydymui taikomi mitybos, gyvenimo būdo pokyčiai arba medicininiai preparatai. Kitoms, pažengusioms ligos stadijoms, reikalingas chirurginis gydymas. 

 

Ankstesnėse stadijose pastebėjus hemorojų ir pradėjus jį tinkamai gydyti, galima išvengti chirurginio gydymo. Būtent mitybos ir gyvenimo būdo pokyčiai, papildomas skaidulų, kaip išmatų minkštiklių bei medicininių preparatų vartojimas gali būti efektyvūs lengvesnių hemorojaus stadijų gydymo būdai. 

 

Vienas iš tokių medicininių preparatų hemorojaus gydymui Tribenozido + lidokaino (Procto-Glyvenol® (Recordati, Italija), žvakutės arba tiesiosios žarnos kremas derinys, jau dešimtmečius naudojamas šiai proktologinei ligai gydyti. Didelė klinikinė patirtis ir atlikti tyrimai rodo, jog šį derinį leidžiama rekomenduoti kaip greitą, veiksmingą ir saugų vaistą vietiškai mažos stadijos hemorojui gydyti. 

 

Taigi, kartu taikant gyvenimo, mitybos pokyčius ir vartojant medicininius preparatus, I ir II stadijos hemorojus, kuris nustatomas daugumai žmonių (90 proc.), gali būti efektyviai išgydomas ir taip išvengiamas chirurginio hemorojaus gydymo.

Komentarai