Išlaikyti egzaminą padės stiklinė vandens

Išlaikyti egzaminą padės stiklinė vandens

Panašu, kad galima pamiršti repiratorius ir vitaminų, stimuliuojančių smegenų veiklą, papildus. Išlaikyti egzaminą padės... stiklinė paprasčiausio vandens. Kaip rodo naujausi tyrimai, studentės, kurios prieš egzaminą išgerdavo tokį kiekį šio įprasto gėrimo, į egzamino klausimus atsakydavo 10 % geriau, negu jų kolegos. Mokslininkai dar nesupranta, kodėl taip nutinka, tačiau tikėtina, kad „sudrėkintos“ smegenų ląstelės dirba geriau.

Pasirodė, kad paprastas geriamasis vanduo gali nuraminti nervus, o merginų, kurias egzamino metu kankina troškulys, dėmesys nukrypsta į šalį daug dažniau. Mokslininkai ištyrė šimtus studentų, siūlė jiems įvairių gėrimų – vandens, kavos arba kolos. Paaiškėjo, kad gėrimo rūšis neturėjo reikšmės, kitaip tariant, į cukrų ir kofeiną orientuotis nereikia.

Mokslininkai iš Rytų Londono universiteto padarė išvadą, kad išgėrus bet kokio gėrimo prieš egzaminą galima pagerinti savo rezultatus. Ankstesni šios srities tyrimai parodė, kad vaikai nuo 7 iki 9 metų, kurie gėrė vandenį, atminties ir dėmesio testus atlikdavo geriausiai.

Komentarai