Įprasti ir egzotiniai maisto papildai, kurių vartoti nederėtų

Įprasti ir egzotiniai maisto papildai, kurių vartoti nederėtų

Žolelės – ne chemija, o papildai – ne vaistai, mano įvairiausių egzotinių maisto papildų gerbėjai ir vartoja juos saujomis. O kurių negauna įsigyti įprastiniais būdais, užsisako internetu net nenutuokdami, jog tokie preparatai gali būti itin pavojingi net ir mažomis dozėmis.

Nors medikai teigia, kad maisto papildų poveikis organizmui priklauso nuo bendros jūsų sveikatos būklės, jie įspėja: yra medžiagų, pavojingu absoliučiai visiems ir visomis aplinkybėmis. Tad jeigu jas vartojate, turėtumėte tučtuojau liautis.

Akonitas (kurpelė). Didelė apsinuodijimo rizika. Šis papildas, padedantis kovoti su uždegimais, peršalimo ligomis, karščiavimu ir sąnarių skausmais, perdozavus gali sukelti skrandžio skausmus, pykinimą, per daug sumažinti kraujospūdį, sutrikdyti širdies ritmą. Taip pat jis siejamas su keliais mirties atvejais.

Lobelija. Galimi rimti šalutiniai poveikiai, įskaitant padažnėjusį širdies plakimą, pykinimą, tremorą, konvulsijas, sutrikimą ir net mirtį. Nors šis augalas dažnai naudojamas papilduose bronchitui, astmai, kvėpavimo problemoms ir kosuliui gydyti, nereikėtų pamiršti, kad jis yra toksiškas.

Šalpusnis. Galimas toksinis poveikis kepenims. Ši vaistažolė viena populiariausių gydant skaudančią gerklę, bronchitą ar astmą, tačiau didelės šalpusnio dozės praeityje sietos su vėžiu ir kepenų pažeidimais.

Širdžialapė sida. Papildai su ja naudojami sergančiųjų alergijomis, astma, dėl užgultos nosies. Tačiau yra duomenų, kad jie sukelia infarktą ir insultą, galinčius pasibaigti mirtimi. Mat širdžialapėse sidose esama pavojingo stimulianto efedrino. Be to, JAV atlikti tyrimai parodė, jog papildai su širdžialape sida labai mažai veiksmingi – nebent tuo, kad lemia trumpalaikį svorio numetimą. Tai nepalyginama su jų keliama padidėjusio kraujospūdžio ir krūvių širdžiai rizika.

2 psl. »

Komentarai