Inkstų ligos: požymiai, priežastys ir rizikos veiksniai

Inkstų ligos: požymiai, priežastys ir rizikos veiksniai

Pastebima, kad Lietuvoje sergančiųjų inkstų ligomis vis daugėja. Statistika rodo, kad bėdų su inkstais turi kas dešimtas žmogus pasaulyje, o Lietuvoje kasmet užregistruojama apie 350 naujų susirgimų. Gydytojai inkstų ligas vadina „tiksinčia bomba“, nes širdies ar virškinimo sutrikimus galima pajusti iš karto, o inkstų – pastebimi tik ligai progresavus.
 
Inkstų ligas provokuoja infekcijos ir dietos
 
Nors įprasta manyti, kad inkstų ligos pasibeldžia tik į genetinį paveldą turinčių, rūkančių, nutukusių ir vyresnių žmonių duris, tačiau praktika rodo, jog jos neaplenkia nieko, nepriklausomai nuo amžiaus ar gyvensenos įpročių. Pasak Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidentės, gydytojos Dangiros Babenskienės, istorijos apie medikų bandymus gelbėti ant plauko kabančias gyvybes, kuriems po nekalto gripo ar anginos nustatomas inkstų nepakankamumas – vis dažnesnės.
 
„Inkstų funkcijos sutrikimą gali lemti širdies ir kraujagyslių ligos, aukštas arterinis kraujo spaudimas, cukrinis diabetas, lėtinės infekcinės ligos. Pagrindinė infekcinių ligų priežastis – mikrobinė flora. Pačios pavojingiausios yra chlamidijos, mikoplazmos, ureaplazmos, trichomonos ir gonokokai. Infekcijos sukėlėjai, prasiskverbę į inkstų kraujagysles, dažniausiai sukelia uždegiminį procesą tada, kai nusilpsta imunitetas“, – pasakoja laboratorinės medicinos gydytoja D. Babenskienė.
 
Medikų teigimu, inkstų funkciją vis dažniau sutrikdo išpopuliarėjusios baltymų dietos. „Didelis baltymų kiekis sutrikdo inkstų funkciją, todėl sportuojantys ir baltymų dietos besilaikantys jaunuoliai tai pajunta. Sutrikus inkstų funkcijai, organizme kaupiasi toksinės medžiagos, todėl net ir jauni žmonės tampa apatiški, jaučia nuovargį, sutrinka darbingumas. Labai patarčiau sportuojantiems sekti inkstų funkcijos rodiklius“, - pataria gydytoja.

2 psl. »

Komentarai