Įdomesni kovos su stresu būdai

Įdomesni kovos su stresu būdai
@ Shutterstock

Jums sunku susikaupti, jaučiate nerimą ir net atrodo, kad nedaug trūksta iki panikos? Greičiausiai tai reiškia, kad nesusidorojate su patiriamu stresu. Ką daryti?
 
Išvengti streso visiškai jums nepavyks, tačiau galima sumažinti jo padarinius, išmokti jį suvaldyti – visa tai padės jums ne tik vėl pasijusti geriau, bet ir kovoti su įvairiomis ligomis, sulėtinti organizmo senėjimo procesus.
 
Šukuokitės
 
Per darbo dieną, praleistą prie kompiuterio, raumenys taip įsitempia, kad galva apsunksta ir ima skaudėti.
 
Vienas iš būdų sumažinti stresą – 10-15 minučių pašukuoti plaukus. Ši procedūra padeda pagerinti kraujo cirkuliaciją ir atpalaiduoti raumenis.
 
Suvalgykite ledų
 
Skanus maistas – efektyvi kovos su stresu priemonė. Išsaugoti gerą nuotaiką ir sumažinti stresą jums padės Omega-3 riebiųjų rūgščių turintis maistas, pavyzdžiui, riebi žuvis, linų sėmenų aliejus. Jeigu žuvies nemėgstate, galite suvalgyti bananą ar ledų – šie produktai veikia nė kiek ne blogiau nei antidepresantai.
 
Pasidarykite masažą
 
Kad išliktumėte energingi, po 30 sekundžių pamasažuokite taškus po nosimi, tarp antakių, po apatine lūpa ir delnų centre.
 
Patrinkite delnus
 
Tai – dar vienas labai paprastas būdas atsikratyti įtampos ir sumažinti stresą: tiesiog iš visų jėgų patrinkite delnus, kol jie įkais. Taip pat naudinga gerai patrinti ausis – tai padės jums pasijusti žvalesniems ir susikaupti darbe.
 
Nuplaukite stresą ir konfliktus
 
Susidoroti su emociniu negatyvu gerai padeda 15 minučių trukmės dušas. Atsistokite po šilto vandens srove, kad ji masažuotų galvą ir pečius. Greitai pajusite, kaip vanduo nusineš visus jūsų rūpesčius ir blogą nuotaiką.

2 psl. »

Komentarai