Higienos taisyklės turint namuose augintinį

Higienos taisyklės turint namuose augintinį
@ Shutterstock

Gyvūnai gyvenimą daro laimingesnį, kartu su laime atsinešdami purvą, nešvarumus ir besišeriantį kailį, todėl gyvenant kartu su augintiniu namuose gali būti sunku išlaikyti higieną, kuri yra svarbi tiek gyvūno, tiek jų šeimininko sveikatai. Taigi, kokių taisyklių vertėtų paisyti? 

 

Idealiausia terpė veistis mikrobams – katės kraikas 

 

Kiekvieną dieną derėtų keisti katės kraiką, tačiau ne tik dėl sklindančio aštraus kvapo, bet ir vienaląsčių parazitų, vadinamų toxoplasma gondii, kurie gali sukelti toksoplazmozę – ligą, kuri pasireiškia panašiais į gripą simptomais. 

 

Toksoplazmozės sukeliami pojūčiai yra: kaklo, pakaušio, pažastų, kirkšnių limfmazgių padidėjimas, ligai progresuojant gali būti jaučiamas – bendras silpnumas, karščiavimas, naktinis prakaitavimas, raumenų, gerklės, galvos skausmai. Taip pat odos bėrimas, kepenų bei blužnies padidėjimas, širdies raumens, plaučių, smegenų, akių pažeidimai. 

 

Pavojingiausia toksoplazmozė yra nėščioms moterims, ypatingai liga užsikrečiant ankstyvojoje nėštumo stadijoje, kadangi tai gali sukelti vaisiaus apsigimimus ir pažeisti kūdikio centrinę nervų sistemą. Specialistai nėštumo laikotarpiu rekomenduoja ne tik kasdien valyti kraiką, bet ir esant galimybei perduoti augintinį kitų namų globai. 

 

Augintinio guolį plauti tik aukštoje temperatūroje 

 

Guolyje galima aptikti ne tik augintinio kailio ar nešvarumų, tačiau ir blusų, lervų, erkių bei kitų parazitų. 

 

Kuo dažniau valysite augintinio guolį, tuo namuose bus didesnė švara. Ypatingai tai svarbu tiems asmenims, kurie serga astma, kadangi tik dezinfekuodami vietą, kurioje guli augintinis, galite atsikratyti alergiją keliančių kiaušinėlių ir nešvarumų. 

 

Dulkių siurblys yra puiki priemonė, norint palaikyti kosmetinę švarą, tačiau bent kartą per savaitę guolį derėtų plauti 130 laipsnių temperatūroje ir esant galimybei palikti jį išdžiūti tiesioginiuose saulės spinduliuose, kadangi mikrobai žūsta tik veikiami aukštos temperatūros ir karščio. 

 

Gyvūno maistas – sandariai uždarytas 

 

Veterinarų teigimu, derėtų atvirai nepalikti atvirai maisto, kadangi yra tikimybė, jog sausas šunų ėdalas bus užkrėstas salmonelėmis – bakterijomis, kurios perduotos žmogui, gali sukelti salmoneliozę – plonosios žarnos infekcinę ligą, pasireiškiančią viduriavimu, karščiavimu, galvos skausmais. 

 

Sausas maistas turėtų būti laikomas hermetiškose pakuotėse, o konservuotas, atidarytas ėdalas – šaldytuve. Taip pat derėtų taikyti atsargumo priemones žaliam maistui: nelaikyti jo kambario temperatūroje bei gyvūnui duoti tik tą mėsą, kurios galiojimo laikas dar nėra pasibaigęs. 

 

Rekomenduojama nelaikyti atviros maisto pakuotės garaže arba lauke, kadangi tai gali pritraukti graužikus, kurie užterš gyvūno ėdalą išmatomis bei parazitais. 

 

Reguliariai plaukite gyvūno žaislus 

 

Augintinio žaislai yra puiki terpė daugintis įvairioms bakterijoms ir pelėsiui. Be to, nešvarus žaislas gali sukelti lokalią odos infekciją, kadangi žaidžiant kartu su gyvūnu, žmogaus oda tiesiogiai sąveikauja su žaislu. 

 

Kietus gyvūno žaislus reikėtų plauti karštame vandenyje, į jį įlašinus skysto muilo ir dezinfekcinio skysčio. Minkštus, pliušinius žaislus galima valyti skalbimo mašinoje, tačiau jeigu matote, kad žaislas yra pažeistas, suplyšęs ir susidėvėjęs – pakeiskite jį nauju.

Komentarai