Hemorojus: kaip sau padėti?

Hemorojus: kaip sau padėti?

Hemorojus – tai liga, kurią sukelia tiesiosios žarnos ir išangės venų išsiplėtimas. Hemorojaus tipas priklauso nuo jo lokalizacijos ir atsiradimo mechanizmo. Vidinio hemorojaus metu pažeidžiamos tiesiosios žarnos venos, tačiau žmogus nejunta jokių skausmų. Tačiau būtent šis hemorojaus tipas gali sukelti žarnos pilnumo jausmą ar kraujavimą.

Kartais, sergant vidiniu hemorojumi, tiesiosios žarnos raisčiai taip susilpnėja, kad tuštinimosi metu išstumia hemorojinius mazgus iš išangės. Kartais jie savaime grįžta į savo vietą, tačiau pasitaiko, kad reikia juos “sugrąžinti” rankiniu būdu. Nors vidinis hemorojus pats savaime nėra skausmingas, vis dėl to “iškritimo” atveju jis gali sukelti niežulį ir skausmą. Jei susiformuoja kraujo krešulys, tuomet ant išangės susidaro nedidelis gumbelis. Hemorojus gali įtrūkti ir pradėti kraujuoti.

Hemorojus, pažeidžiantis ne tiesiąją žarną, o pačią išangę – vadinamas išoriniu. Jis gali sukelti niežulį ir skausmą, ypatingai tais atvejais, jeigu įtrūksta ir suformuoja po oda trombą.

Kokios priežastys įtakoja hemorojaus susidarymą?

Viena iš pagrindinių hemorojaus priežasčių – per stiprus standinimasis (tiek esant viduriavimui, tiek vidurių užkietėjimui). Hemorojaus atsiradimą įtakoja ir per ilgas sėdėjimas ant tualeto, mat tuo metu anuso raumenys atsipalaiduoja, venose prisikaupia kraujo, jas ima spausti, o per didelis spaudimas sukelia hemorojų.

Praktiškai kiekvienas žmogus savo gyvenime patiria, kas yra hemorojus, tačiau padidintos rizikos grupėje yra nėščiosios moterys, žmonės, kurių šeimos nariai nuolatos susiduria su šia problema ir kenčiantieji nuo anstsvorio.

Kas gali padėti apsisaugoti nuo hemorojaus?

 

  • Stenkitės vengti vidurių užkietėjimo;
  • Į mitybos racioną įtraukite daugiau ląstelienos turinčių produktų. Tai palengvins tuštinimosi procesą. Didelį kiekį ląstelienos gausite valgydami vaisius ir daržoves, neskaldytų grūdų duoną ir javus;
  • Gerkite didesnį kiekį skysčių (ne alkoholinių). Idealus variantas – 8 stiklinės vandens per parą;
  • Nuolatos sportuokite, atlikite daugiau pratimų dubens srities stiprinimui;
  • Jei jus dažnai kankina vidurių užkietėjimas, valgykite laisvinamąjį poveikį turinčių produktų;
  • Jei vidurių užkietėjimo problemos neturite – tuomet laisvinamąjį poveikį turinčių produktų stenkitės vengti;
  • Jei jaučiate poreikį tuštintis, turėtumėte tai padaryti iš karto. Kuo ilgiau žmogus kenčia ir laukia, tuo sunkesnis tuštinimosi procesas būna, o tai pažeidžia tiesiosios žarnos venas.

2 psl. »

Komentarai (8)

nachui 2013-03-13 18:16
duxai jus visi
gh 2013-03-13 18:16
hgggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg
h 2013-03-13 18:16
jhjhjh
nezinomas 2013-01-15 08:05
Ar blogai jai pats issispaudziau kresuli?
laibakaklis 2012-02-23 17:55
man viena syki buvo ir daugiau nebenoriu
Vaida 2012-02-22 20:59
Kaip aš suprantu, hemarojus - tai susidarę kraujo krešuliukai, gumbeliai. Tai jie matyt ir iškrenta
diuksa 2012-02-22 20:55
O viespatie... kas ten is tos angos iskrenta nesupratau????
sss 2012-02-22 20:55
mano draugui buvo atsinaujinantis hemarojus. Labai skausminga liga