Hemorojaus gydymas vaistais: kokios priemonės veiksmingiausios?

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Hemorojaus gydymas vaistais: kokios priemonės veiksmingiausios?
@ Shutterstock

Hemorojaus gydymas priklauso nuo ligos stadijos, tačiau tiek tinkama mityba, aktyvus gyvenimo būdas, tiek medicininiai preparatai, skirti hemorojaus sukeliamiems simptomams slopinti ir gydyti, tinka esant bet kokio stiprumo hemorojui. 

 

Vienas iš tokių vietinio vartojimo vaistinių preparatų, veikiančių ypač greitai ir veiksmingai – Procto-Glyvenol®, žvakutės arba tiesiosios žarnos kremas. Šis dešimtmečius naudojamas hemorojui gydyti vaistas veiksmingai padeda kovoti tiek su objektyviais, tiek su subjektyviais hemorojaus keliamais simptomais. 

 

Tribenozidas yra sacharido darinys, kuris plačiai vartojamas hemorojui gydyti [14]. Keleto klinikinių tyrimų duomenimis, tribenozidas turi unikalų farmakologinio aktyvumo spektrą: pasižymi geru antiužsidegiminiu, lengvu analgetiniu, antitoksiniu, žaizdų gijimą ir fibrinolizę skatinamuoju poveikiu, antiartritiniu, aminų išsiskyrimą slopinamuoju, membranas stabilizuojamuoju ir venotropiniu poveikiu [15]. Pažymėtina, kad skirtingai nei kortikosteroidai arba nesteroidiniai antiuždegiminiai vaistai tribenozidas neturi nepageidaujamų poveikių virškinamajam traktui, jungiamiesiems audiniams arba imuninei sistemai, neturi įtakos prostaglandinų sintezei. Atrodo, kad tribenozidas turi teigiamų farmakologinių savybių, būdingų gliukokortikoidams ir nesteroidiniams antiuždegiminiams vaistams, tačiau neturi nepageidaujamų poveikių virškinamajam traktui, jungiamiesiems audiniams arba organizmo imuninei sistemai. 

 

Pažymėtina, kad tribenozidas pasižymi antikoaguliantiniu ir slopinamuoju poveikiu uždegimo mediatoriams, tokiems kaip, histaminas ir prostaglandinai, todėl pagerina mikrocirkuliaciją, mažina kapiliarų pralaidumą ir gerina kraujagyslių tonusą. In vitro tyrime, kuriame buvo tiriamas tribenozido veiksmingumas hemorojui gydyti, nustatyta, kad laminino α5 – pagrindinio bazinės membranos komponento, kuris sutrinka sergant šia liga, ekspresija, gydant tribenozidu, buvo keturis kartus didesnė nei kontrolinėje grupėje. Šie duomenys rodo, kad tribenozidas sąveikauja su epidermio ląstelėmis ir reguliuoja lamininų ekspresiją bei lokalizaciją, taip padėdamas rekonstruoti bazinę membraną gyjant hemorojaus žaizdoms. 

 

Kita vertus, lidokainas plačiai vartojamas vietinis anestetikas, kuris mažina hemorojaus sukeliamą skausmą, deginimą ir niežėjimą. Ši molekulė pasižymi greitu (per kelias minutes) skausmą malšinamuoju poveikiu į odos paviršių, todėl skausmas ir niežėjimas greitai praeina. Todėl šis kompleksinis gydymas užtikrina greitą vietinį skausmą malšinamąjį poveikį dėl lidokaino veikimo, o tribenozidas veiksmingai skatina vietinį gijimą ir kraujagyslių būklės normalizavimą. Šis dvigubo poveikio mechanizmas leidžia kontroliuoti tiek subjektyvius (pvz., skausmą ir diskomfortą), tiek objektyvius. 

 

Tribenozido + lidokaino derinys yra viena vaisto forma (kremas arba žvakutės), turinti dvi skirtingas molekules, pasižyminčias papildomais veiksmais. Tribenozidas pagerina mikrocirkuliaciją, skatina bazinės membranos gijimą ir pageriną vietinę mikrocirkuliaciją, padidina kraujagyslių tonusą, taip pagerindamas objektyvius hemorojaus simptomus. Kita vertus, lidokainas yra plačiai vartojamas vietinis anestetikas, kuris greitai palengvina subjektyvius simptomus, tokius kaip, vietinis skausmas ir diskomfortas, kurie pacientą vargina labiausiai.

 

Kuo ypatingas Procto-Glyvenol? 

 

Procto-Glyvenol® yra sudėtinis vaistas, kurį sudaro dvi skirtingos veikliosios medžiagos - tribenozidas + lidokainas, pasižyminčios papildomais poveikiais gydant hemorojų. 

 

Tribenozidas pasižymi kapiliarų pralaidumą mažinančiu poveikiu, didina kraujagyslių tonusą, mažina uždegimą, o lidokainas pasižymi greitu, vos per kelias minutes, skausmą malšinančiu poveikiu į odos paviršių, todėl skausmas ir niežėjimas praeina greitai, poveikis jaučiamas jau po 10-30 min. 

 

Svarbu yra paminėti ir tai, kad šio vaisto veiksmingumas ir saugumas oficialiai įvertinti daugeliu tyrimų, iš kurių daugiausia buvo kontroliuojamųjų tyrimų, skiriant pagrįstą hemorojaus gydymą. Trumpai tariant, tribenozido ir lidokaino derinys buvo pranašesnis už atskirus komponentus, siekiant palengvinti hemorojaus simptomus, todėl, kad tuo pačiu metu pagerina ir subjektyvius, ir objektyvius ligos simptomus. 

 

Procto-Glyvenol® vaisto poveikis hemorojaus simptomams (skausmui, deginimui ir niežuliui, atsiradusiam dėl išskyrų ir trombozės) pasireiškia greitai – per 10-30 min..Be to, paskelbtuose tyrimuose gydymas buvo veiksmingai skiriamas iki 20 d., tačiau jokių nepageidaujamų reiškinių ar šalutinių poveikių nepasireikšdavo, gydymas buvo puikiai toleruojamas. 

 

Lyginant su kitais klinikinėje praktikoje naudojamais preparatais, tribenozido + lidokaino derinys pranašesnis dėl antiuždegiminio, analgetinio, antitoksinio, žaizdų gijimą ir fibrinolizę 

skatinamuojo poveikių. Ilgalaikis poveikis medikamentus leidžia vartoti 2 kartus per dieną, kol sumažėja ūminiai hemorojaus simptomai (7 -19 dienų), vėliau dozę galima sumažinti iki 1 karto per dieną (iki 3 sav.). 

 

Be to, šį vaistą saugu vartoti pacientams, kuriems yra didelė hemorojaus rizika. Taigi, tribenozidas + lidokainas gali būti saugiai skiriamas nėščioms po pirmojo nėštumo trimestro ir žindymo laikotarpiu. Taip pat tribenozido ir lidokaino derinys tinkamas sportininkams arba pacientams, sergantiems tam tikromis infekcinėmis ligomis. 

 

Apibendrinant galima teigti, kad šis dešimtmečius naudojamas vaistas hemorojui gydyti, remiantis atliktai tyrimais, veiksmingai ir saugiai gydo hemorojų ir jau po pirmojo vartojimo numalšina nemalonius ligos keliamus simptomus.

Komentarai