Harmonijoje su gamta: organizmas ir bioritmai

Harmonijoje su gamta: organizmas ir bioritmai

Mūsų organizmo veikla labai priklauso nuo bioritmų. Jeigu gyvensite pagal juos, ne tik optimizuosite dieną, bet ir jausitės geriau, sulėtinsite senėjimo procesus, padidinsite kosmetinių priemonių efektyvumą.
 
Darna ir harmonija
 
Šiuolaikinis žmogus vis labiau tolsta nuo gamtos – ir tai nieko nebestebina. Dauguma iš mūsų niekada gyvenime nesikėlėme kartu su saule. Miegoti einame gerokai po pusiaunakčio arba išvis apsieiname be miego ilgiau nei parą, keliaudami įveikiame po kelias laiko juostas. Trumpai tariant, mūsų kūnas jau seniai priprato prie nenatūralaus režimo ir negailestingų emocinių krūvių vien tam, kad mes neišsimuštumėme iš įprasto gyvenimo – ar derėtų sakyti darbo? – ritmo.
 
Ką padarysi, tokie dabartinio pasaulio reikalavimai. Aišku, jie padėjo mums susikurti patogesnę būtį, tačiau tai nereiškia, kad taip pat, kaip savo darbotvarkę, mums pavyko pažaboti vidinius organizmo mechanizmus.
 
Juk, vaizdžiai tariant, kiekvienas mūsų turi savitą tam tikrų bioritmų programą. Ji sinchronizuoja organizmo veiklą su pokyčiais aplinkiniame pasaulyje, o tuos savo ruožtu lemia Žemės sukimasis, Saulės ciklas, metų laikų ir savaitės dienų kaita. Sujungti į vieną sistemą bioritmai yra žmogaus organizmo gyvybinių procesų reguliavimo mechanizmas.
 
Deja, šiais laikais daugumai žmonių ta natūrali ciklų kaita vienaip ar kitaip sutrikusi. Iš pradžių tai pasireiškia įprastiniais negalavimais, emociniu diskomfortu, miego sutrikimais, tačiau bėgant laikui galimos daug rimtesnės pasekmės.
 
Dar XX amžiaus pradžioje mokslininkus sudomino žmogaus aktyvumo ir poilsio fazių kaita, todėl jie ėmėsi rimtų šios srities tyrimų ir pradėjo eksperimentuoti. Taip gimė naujas mokslas – chronobiologija, tyrinėjanti ryšį tarp bioritmų ir žmogaus sveikatos ir padedanti susigrąžinti prarastą ryšį su natūraliais gamtos ciklais, taigi ir gerą savijautą.

2 psl. »

Komentarai