Gyvybiškai svarbus elementas nėštumo metu: jo trūkumas sukelia priešlaikinį gimdymą

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Gyvybiškai svarbus elementas nėštumo metu: jo trūkumas sukelia priešlaikinį gimdymą
@ Shutterstock

Geležis – mikroelementas, atliekantis itin svarbias funkcijas žmogaus organizme. Daugiausiai šio mikroelemento yra hemoglobine, o pastarasis yra pagrindinė raudonosios kraujo ląstelės sudedamoji dalis. 

 

Geležis žmogaus organizme padeda išnešioti deguonį po visą kūną, taip pat šis mikroelementas yra reikalingas energijos gamybai ir ląstelių apykaitai, sklandžiai imuninės ir centrinės nervų sistemos veiklai. 

 

Požymiai, kad trūksta geležies 

 

Nors sveikas žmogus pakankamą geležies kiekį turėtų gauti su maistu, kuomet mityba yra visavertė ir atitinka žmogaus poreikius, neretam tenka susidurti su geležies trūkumu, o ypač didelė rizika atsiranda nėštumo metu. 

 

Esant geležies trūkumui jaučiamas bendras silpnumas ir nuovargis, dėl lėtai atsinaujinančių kūno ląstelių oda tampa plona ir sausa, atsiranda įtrūkimai lūpų kampučiuose, ima slinkti plaukai, lūžinėti nagai, pakinta liežuvio ir burnos gleivinė. Taip pat geležies trūkumas daro įtaką nervų sistemai – atsiranda polinkis į depresiją, nestabilios emocijos. Paveikiama ir imuninė sistema – lėčiau gyja žaizdos, dažnai sergama peršalimo ligomis. 

 

Jei žmogui geležies trūksta ilgą laiką ir išeikvojamos organizme esančios geležies atsargos – ilgainiui išvysto mažakraujystė, dar kitaip vadinama anemija – būklė, kuriai būdingas per mažas eritrocitų ir hemoglobino kiekis kraujyje, dėl ko organizmas negauna pakankamai deguonies. 

 

Pavojingos pasekmės nėštumo metu 

 

Specialistų teigimu, beveik visos moterys paskutiniais nėštumo mėnesiais patiria geležies trūkumą. Taip nutinka todėl, nes šį gyvybiškai svarbų mikroelementą iš moters organizmo pasiima vaisius, kadangi likus trims mėnesiams iki nėštumo pabaigos jis auga itin sparčiai. Geležis vaisiui būtina tinkamam smegenų, kraujotakos sistemos, raumenų formavimuisi bei kitų sistemų bei organų vystymuisi. 

 

Net tuomet, kada būsimos mamos pasirūpina tinkama mityba, kuri organizmą aprūpina geležimi, vaisius iš nėščios moters organizmo viską pasisavina, o didžiausias pavojus esant tokiais būsenai ilgesnį laiką – išsivysčiusi nėščiųjų mažakraujystė, taip anksčiau minėta anemija. 

 

Anemija nėštumo metu kelia pavojų tiek mamai, tiek vaisiui, kadangi kartu su geležies trūkumu abiems pradeda trūkti ir deguonies. Taip pat dėl geležies trūkumo nusilpsta imunitetas, „pasigaunamos“ įvairios infekcijos, apima dar didesnis nuovargis ir sutrikusi emocinė būklė. Anemijai užtęsus nėštumo metu, galimos ir itin pavojingos pasekmės, kaip priešlaikinis gimdymas, vaisiaus augimo sulėtėjimas, nukraujavimas gimdymo metu. 

 

Kaip užkirsti kelią geležies trūkumui? 

 

Nėštumo metu norint organizmą tinkamai aprūpinti geležimi pilnavertės mitybos nepakanka, būtina vartoti ir geležies papildus, kuriuos organizmas pasisavintų greitai, lengvai ir kurie nesukeltų ryškių šalutinių poveikių. 

 

Būtent tokie maisto papildai, skirti vartoti nėštumo metu – tecnoFER Plus kapsulės, veiksmingos, gerai toleruojamos ir neturinčios poveikio virškinimo traktui. 

 

TecnoFER Plus sudėtyje papildomai esantis natrio alginatas padeda geležies bisglicinatui geriau pasiskirstyti virškinamajame trakte, greičiau absorbuoti geležį ir sumažina virškinamojo trakto dirginimą.

Komentarai