Gyvūnų mitybą: tai, kas svarbiausia siekiant užtikrinti gerą augintinio vystymąsi

Gyvūnų mitybą: tai, kas svarbiausia siekiant užtikrinti gerą augintinio vystymąsi

Specialistai teigia, jog namuose auginami gyvūnėliai daro teigiamą įtaką mūsų sveikatai. Tačiau, kad taip būtų iš tikrųjų, mūsų keturkojų sveikata taip pat turi būti nepriekaištinga. Šeštadienį, laidoje „Sveikata.lt“ kalbėsime apie gyvūnų mitybą – tai, kas svarbiausia siekiant užtikrinti gerą augintinio vystymąsi.

 

Laidoje savo patirtimi dalinsis veterinarijos gydytoja bei farmacijos vadovė Kamilė Ausmanė. Pašnekovė teigia, jog namuose auginamų gyvūnų skaičius sparčiai auga ne tik dėl gerėjančios ekonomikos, bet ir dėl to, jog žmonės suvokia, kad gyvūnai gali užpildyti namus teigiamomis emocijomis: „Įsileisti naują šeimos narį į namus žmones skatina ne tik augantis ekonomikos lygis, bet ir sąmoningumas. Kasmet priglaudžiama vis daugiau beglobių gyvūnų. Smagiausia, kad kinta ne tik laikomų augintinių skaičius, bet ir požiūris į augintinius bei jų priežiūrą. Žmonėms keturkojis tampa visavertis šeimos narys. Jis ne tik gyvena su mumis ir yra mūsų draugas, bet ir partneris. Gyvūnai pripildo mus energija, džiaugsmu, niekada neklausinėja ir nepriekaištauja. Todėl santykiai su naminiais gyvūnais yra labai svarbūs jų šeimininkams ir teigiamai veikia žmogaus fizinę ir psichinę sveikatą. Šeimininkai tai suprasdami dažnai nusprendžia namuose auginti net kelis augintinius“.

 

Kitas mūsų laidos pašnekovas, KIKA GROUP bendraturtis, verslininkas Tauras Plungė teigia, jog tinkama gyvūno mityba yra labai svarbi. Tai sudaro net 80 procentų gyvūno sveikatos: „Labai svarbu, jog augintinių šeimininkai suprastų, kad mityba tai nėra tik pašaras, tai yra viskas, kuo šeriame gyvūną. Žmonės dažnai klysta, kad mityba yra tik maistas. Tada parenka specialų pašarą augintiniui, bet vis dar duoda nuo stalo kąsnelį ir stebisi, kodėl negauna tokio rezultato, kokio tikisi. Tai labai svarbu, kad kiekvienas augintinio šeimininkas suprastų – norint užtikrinti gyvūno gerovę, mityba yra labai svarbu. Ji sudaro net 80 procentų sveikatos. Kiekvienas augintiniui duodamas kąsnelis turi būti sveikas ir subalansuotas“.

 

Kokios mitybos tendencijos vyrauja gyvūnų pasaulyje šiandien? Ir kaip tai susiję su šeimininko gerove? Žiūrėkite jau šį šeštadienį, laidoje „Sveikata.lt“, 9 val. 30 min. per TV3!

Komentarai

Ar žinote, kad...

40-50 % žmogaus kūno šilumos gali būti išvėdinta per galvą (be kepurės), nes galvoje yra labai daug kraujagyslių

Kitas faktas