Gydomosios muskatų riešutų savybės

Gydomosios muskatų riešutų savybės

Muskatų riešutai – tai iš tiesų ne riešutai, o muskatų vaisių kauliukai. Po ilgo ir sudėtingo apdorojimo proceso iš jų išgaunami branduoliai, kurie ir naudojami maistui gardinti. Senovėje muskatų riešutus dėl jų kainos galėjo sau leisti tik turtuoliai, o Europoje už muskatų auginimą grėsė mirties bausmė. Vis dėlto vėliau situacija pasikeitė ir kupinas vitaminų riešutas sparčiai išplito po viso pasaulio virtuves.

Ir vis dėlto tai ne tik prieskonis, bet ir vaistas – muskatų riešutai stiprina imunitetą, tonizuoja, gali ženkliai paspartinti virškinimo procesus ir pasižymi begale kitų naudingų savybių.

Daugiasia šiame produkte yra eterinių aliejų, baltymų ir krakmolo. Eterinių aliejų jame yra nuo 7 iki 15 %. Šie riešutai gerina atmintį, nervų sistemos veiklą, gydo impotenciją ir seksualinius sutrikimus, širdies ligas, daugumą nepiktybiškų auglių (pavyzdžiui, mastopatiją). Jų dedama į vaistus, stiprinančius imunitetą.

Mažomis dozėmis vartojami muskatų riešutai ramina, puikiai atpalaiduoja ir sukelia mieguistumą. Taip pat jie tinka peršalimo ligų gydymui, stimuliuoja kraujotaką, maitina ir stiprina plaukus. Patartina naudoti artritu, osteochondroze ir miozitu sergantiems žmonėms. Riešutai pasižymi ir šildomuoju poveikiu, todėl jų dedama į masažui skirtus mišinius. Muskatų aromatas stimuliuoja organizmo apsaugines jėgas.

Šie riešutai veikia virškinimo, nervų ir lytinę sistemą, yra gana stiprus afrodiziakas. Naudingi žarnyno peristaltikai gerinti, mažina pilvo pūtimą, pasižymi raminamuoju poveikiu, stiprina organus ir audinius.

Naudojami esant skausmams, meteorizmui, viduriavimui, nemigai, neurologinės kilmės sutrikimams ir impotencijai.

2 psl. »

Komentarai (5)

Rima 2018-12-17 13:55
Galima su medumi muskato riešuta gerti.
Rima 2018-12-17 13:53
i pusę stiklines vesaus virinto vandenio itarkuokite muskato riešuto , išmaišius reikia isgerti nevalgius,arba prieš valgį,.Muskato riešuto tarkuoti iki 1/3 arbatinio šaukštelio.Gera priemonė ,kas blogai miega,kas turi didelį spaudimą.Migdo muskato riešutas , todėl ryte geriau negerti, nebent turite per didelį spaudimą.Su kava nesimegaukite,nes pakeičia kavos sudėtį.
joana 2016-09-29 10:30
o kiek naudoti nuo nemigos ir ar galima su medumi
almanta 2014-03-21 12:11
jie naudojami,kaip prieskoniai,tik nedideliu kiekiu,patarkuojant pati riesuta ant smulkios trintuves.
Malti muskato milteliai nera naturalus,jie greit issikvepia[atidarius pakuote],kuomet patarkuojame po virtuve pasklinda malonus- astrokas muskato riesutu kvapas.
Irena 2014-02-22 21:55
Kaip jos vartoti gal kas žino valgyti virti