Griežimas dantimis: priežastys ir pagalba sau

Griežimas dantimis: priežastys ir pagalba sau

Atsikeliate nepailsėję, keistai maudžia žandikaulį ar skauda galvą? Tikėtina, kad to priežastis – griežimas dantimis naktį. Bruksizmas – tai stiprus suspaudimas arba griežimas dantimis, yra dažna padidėjusio dantų jautrumo priežastis, sukelianti įvairių nemalonių padarinių. Normaliu atveju dantys yra sukandami tik kramtant maistą ir ryjant seiles. Ilsintis tarp dantų išlieka tarpelis, lūpos būna sučiauptos, o kramtomieji raumenys atpalaiduoti. Tuo tarpu griežiant dantimis dėl dantų kontakto ne tik nusidėvi jų paviršius, bet ir įsitempia žandikaulio raumenys.

Odontologijos klinikos „Dantita“ gydytoja odontologė Greta Vilniškytė ir prekių ženklo „Signal“ vadovė Marit Soha aptaria esmines bruksizmo priežastis ir siūlo keletą patarimų, kurie padės atsikratyti šio varginančio įpročio.

Stresas. Tai – viena iš pagrindinių griežimo dantimis priežasčių. Dėl greito gyvenimo tempo ir nuolat kintančios aplinkos visiškai atsikratyti įtampos ir streso gali būti nelengva, tačiau yra būdų streso poveikiui sumažinti. Skirkite laiko meditacijai ir dažniau ramiai pasivaikščiokite gryname ore. Stenkitės palaikyti reguliarų miego ritmą – kad ir kaip sunku būtų, kasdien eikite miegoti ir kelkitės panašiu metu. Taip pat būtina daugiau dėmesio skirti sveikai mitybai ir reguliariai mankštintis. Nusiraminti prieš užmiegant padeda kaklo, pečių ir veido raumenų masažas. Galite klausytis atpalaiduojančios muzikos. Likus valandai iki miego derėtų išjungti televizorių, kompiuterį ir kitus išmaniuosius prietaisus, nes jie skleidžia ryškią dirginančią šviesą.

Įsitempę raumenys. Bruksizmą gali skatinti per didelė žandikaulio apkrova, atsirandanti dėl įvairių daiktų – pavyzdžiui, pieštukų, rašiklių – kramtymo. Derėtų atprasti ir nuo dažno kramtomosios gumos vartojimo, nes tai įpratina žandikaulio raumenis nuolat dirbti. Beje, griežimas dantimis gali varginti ne tik miegant, bet ir dienos metu – neišsigąskite, tiesiog pabandykite nusiraminti ir atpalaiduoti žandikaulio raumenis.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..

Kitas faktas