Greipfrutų sėklų ekstraktas - pagalba stiprinant imunitetą

Greipfrutų sėklų ekstraktas - pagalba stiprinant imunitetą

Dažnas lietuvis besididžiuodamas prieš svečių šalių gyventojus pasidžiaugia galimybe mėgautis visais keturių metų laikų atnešamais malonumais, o ypač sniegu. Nors šiemet žiema jo pagailėjo, kaip ir skruostus rausvinančio šaltuko, visgi, sezonų kaita atneša tikrus išbandymus mūsų organizmui, kuris turi prisitaikyti prie besikeičiančių oro sąlygų. Sveikas organizmas prie oro permainų dažnai adaptuojasi nepastebimai, tačiau vaikų organizmo adaptacija dažniausiai būna varginanti. Vaiko liga ne tik paguldo į patalą patį mažylį, bet ir netikėtai pakoreguoja artimųjų dienotvarkę.

Mažieji - itin pažeidžiama grupė

Ligos eiga, kaip ir galimybė ja užsikrėsti tiek vaikams, tiek suaugusiesiems priklauso nuo jų imuniteto.

Esant staigiai oro kaitai, vaiko imuninė sistema nusilpsta ir susidaro sąlygos aplinkoje esančių bakterijų ir virusų atakoms. Situaciją sunkina ir tai, kad vaikai nuolat būna toje aplinkoje, kur itin lengva užsikrėsti įvairiais virusais nuo kitų vaikų. Vienas iš dažniausiai žiemą pasitaikančių - gripo virusas į sveiko vaiko organizmą patenka su įkvepiamu oru, per aplinkos daiktus. Pavyzdžiui, jei darželyje yra sergantis vaikas, jam tereikia nusikosėti ar nusičiaudėti ir virusas patenka į aplinkos orą. Taip pat užsikrėsti galima ir liečiant jo žaislus ar kitus daiktus bei būnant bendroje patalpoje, ypač jei ji prastai vėdinama. Tikimybę užsikrėsti virusine liga galima būtų sumažinti, jei pirmus peršalimo simptomus pajutę ar jau sergantys vaikai nebūtų vedami į darželį. Tačiau itin spartus gyvenimo tempas ir esama socialinė situacija priverčia tėvelius negaluojančius mažylius atvesti į darželį, todėl užburtas ratas taip niekada ir nesibaigia.

Vaiko liga - kirtis sustyguotai visos šeimos dienotvarkei

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..

Kitas faktas