Geriausi ir blogiausi aliejai jūsų virtuvei

Geriausi ir blogiausi aliejai jūsų virtuvei

Nusprendusiems pakoreguoti savo mitybos įpročius ir gyventi sveikiau dažnai iškyla klausimas: kokį aliejų rinktis? Juk šiandien aliejų asortimentas labai didelis...
 
Asmeninė trenerė, mitybos specialistė, „Be MOM be FIT“ įkūrėja Orinta Donelė pasakoja, kokius aliejus geriausia rinktis kepimui ir maisto gardinimui, tuo pačiu per daug neskriaudžiant piniginės.
 
„Perkant aliejų visada būtina atkreipti dėmesį į jo išgavimo būdą. Naudingiausias mūsų organizmui – šalto spaudimo aliejus, išgaunamas ne aukštesnėje kaip 90 laipsnių temperatūroje. Būtent tokiu būdu išgautas aliejus nepraranda savo maistingųjų medžiagų, kvapo bei skonio“, – sako mitybos specialistė.
 
Kepimui tinka ne visi aliejai
 
Kita rūšis – rafinuoti aliejai, išgaunami cheminiu procesu. Toks aliejus tampa bevertis, kadangi praranda visas maistingas medžiagas bei įgauna sveikatai kenksmingų cheminių priedų.
 
„Daugeliui žinoma, jog privalome kaip įmanoma dažniau vengti kepto maisto. Vis dėlto visiškai jo atsisakyti sudėtinga, todėl tokiu atveju būtina pasirinkti tinkamą aliejų, kuris kuo mažiau kenktų organizmui.
 
Kepimui geriausiai tinka šalto spaudimo, nerafinuotas kokosų aliejus, kuris yra atsparus aukštai temperatūrai. Be to, šis aliejus pasižymi išskirtine nauda mūsų sveikatai, kadangi jame esančios sočiosios riebalų rūgštys stiprina gerąjį cholesterolį kraujyje, tokiu būdu gerindamas širdies bei kraujagyslių darbą. Taip pat kokosų aliejus greitina medžiagų apykaitą, suteikia sotumo jausmą, gerina virškinimo sistemos darbą ir yra puikus antioksidantas“, – pasakoja O. Donelė.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..

Kitas faktas