Geras gyvenimas prasideda nuo kokybiško miego

Geras gyvenimas prasideda nuo kokybiško miego

Kokybiškas poilsis – vienas svarbiausių dalykų žmogaus gyvenime. Nuo miego priklauso ne tik gera savijauta, bet ir profesinio bei asmeninio gyvenimo kokybė.

Rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Jolita Skinderskienė sako, kad geras miegas priklauso nuo daugybės faktorių.


Rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Jolita Skinderskienė

„Kiekvienam žmogui reikia skirtingos miego trukmės, skirtingo poilsio. Vienam galbūt užtenka ir penkių valandų, o kitam reikia ir dešimties ar dvylikos valandų. Svarbiausia, kad miegas būtų kokybiškas. Išsimiegojęs žmogus gali sveikai žiūrėti į aplinką, gerai jaustis, būti žvaliu ir kitiems nešti laimę. Ką daryti, kad miegas būtų kokybiškas – jau kita tema“, - sako ji.

Pasak vaistininkės, apie tai, kaip pagerinti savo miegą turime pagalvoti dar prieš einant miegoti: patalpa, kurioje miegame, turi būti rami, išvėdinta, žmogus turėtų būti nepersivalgęs, suvartojęs ne per daug skysčių ir jau norėti miegoti – visa tai turi didelės įtakos geram miegui.

Versti savęs miegoti nereikėtų

Vaistininkė sako, kad kai žmogus neramus, patiria stresą, tuomet jis susiduria ir su įvairiais miego sutrikimais. „Tokiu atveju prieš miegą reikėtų išgerti raminančios arbatos – tikriausiai visi žinome, kad valerijonas, ramunėlės gerina miegą. Nereikėtų iš karto griebtis rimtų tablečių, galbūt užtektų ir stiklinės šilto pieno su šaukšteliu medaus. Pradžiai siūlyčiau atsigręžti į save ir pagalvoti, kodėl mes negalime užmigti iš karto, per 15 minučių. Kita vertus, jei neužmiegame per 15 minučių, tai ir nereikėtų savęs versti – geriau pasiimti įdomią knygą, paskaityti, palaukti, kol tas miegelis ateis ir galėsite ramiai pailsėti“, - pataria vaistininkė.

Patariama atrasti savo būdus, ritualus geresnei savijautai, dienos eigoje padedančius pasijusti žvalesniais. Vienam tai gali būti stiklinė vandens su griežinėliu citrinos, kitam gali padėti mankšta ar pasivaikščiojimas su šuniuku, trečiam – puodelis kavos.

„Mes, rūpestingi vaistininkai, patariame dieną pradėti sveiku ritualu ir vos atsikėlus išgerti stiklinę šilto, maždaug 40-50 laipsnių temperatūros, vandens. Vandenį reikėtų gerti mažais gurkšneliais. Taip pabudiname savo organizmą, skrandį – organizmas pradeda veikti. Po 20-30 minučių jau galima sėsti valgyti kokybiškų, sveikų pusryčių. Jei dar padarytumėte trumpą, bent 10 minučių mankštelę, būtų idealu“, - sako J. Skinderskienė.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas