Gera atmintis priklauso nuo mūsų pačių

Gera atmintis priklauso nuo mūsų pačių

Pablogėjusi atmintis ir išsiblaškymas – reiškiniai, pažįstami daugeliui iš mūsų. Deja, dažniausiai į juos per daug nekreipiame dėmesio, o juk tai gali reikšti, kad organizme kažkas ne taip, arba kad smegenims, kaip ir raumenims, taip pat reikia mankštos. Tad kaip gi pagerinti atmintį?

Visavertė mityba

Kad atmintis būtų gera, racionas turi būti įvairus. Pagrindinis energijos šaltinis, kaip visi puikiai žinome, yra angliavandeniai. Jų gausu kruopose (ypač naudingos avižos ir grikiai), kietagrūdžių kviečių makaronuose ir bulvėse. Vaisiuose, uogose ir daržovėse angliavandenių yra mažiau, tačiau tai nereiškia, kad smegenims šie produktai nereikalingi. Atmintį gerina persikai, bananai, kriaušės. Nepamirškite ir medaus – tai didžiausios koncentracijos natūralūs angliavandeniai.

Būtini ir baltymai – jie reikalingi nervų ląstelėms, mediatoriams, kurie atsakingi už informacijos perdavimą ir įsiminimą, taip pat hormonams, nuo kurių priklauso smegenų aktyvumas.

Ne mažiau kaip 3 kartus per savaitę valgykite mėsos, kitomis dienomis vartokite kiaušinius, varškę, pieną ir žuvį.

Neapsieisite ir be riebalų (jie taip pat yra energijos šaltinis). Atminčiai naudingiausi žuvų taukai – juose yra daug Omega-3 riebalų rūgščių, būtinų normaliam smegenų funkcionavimui. Jų trūkumas baigiasi degeneraciniais nervinio audinio pokyčiais.

Specialūs pratimai

Prieš pradedant lavinti atmintį, reikia išmokti sutelkti dėmesį. Stebėkite gatve einančius žmones, pasistenkite įsiminti jų veidus, šukuosenas, rūbų spalvą. Po kelių dienų pamėginkite kaip galima detaliau apibūdinti matytus asmenis. Nenusiminkite, jeigu iš karto nepasiseks – treniruotės tik prasideda.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.

Kitas faktas