Gėlės kulinarijoje

Gėlės kulinarijoje

Gėlės kulinarijoje buvo naudojamos jau senovės Kinijoje, Graikijoje ir Romoje. Daugelis augalų iki šiol dedami į nacionalinius patiekalus: Italijoje iš gėlių gaminama košelė, Indijoje rožių žiedlapiai vartojami patiekalams ruošti ir t. t.

Gėlės maistui vartojamos dėl paprastų priežasčių: pridėjus ryškią žiedo spalvą, pagerėja paprastų patiekalų išvaizda ir skonis. Eksperimentų su gėlėmis rezultatas visada stebina: kai kurios iš jų yra aštrios, kitos pasižymi žolės skoniu, dar kitos – labai aromatingos.

Įdomų rezultatą galite gauti į salotas ar arbatą pridėję gėlių lapelių. Siūlome makaronų suktinukus ruošti su aštriomis žydinčiomis česnakų galvutėmis. Jų galima įdėti ir į konservuojamus agurkus.

Geras rezultatas gaunamas pridėjus gėlių lapelių į salotas, arbatą. Ryškiais žiedais galite papuošti mėgstamus ledus, iš nasturtų paruošti marinatą, sirupą ir kt.

Nors spalvos puošia maistą, neatsargus elgesys su gėlėmis, kaip ir su grybais, gali baigtis mirtimi. Siūlome laikytis patarimų, kurie padės išlikti sveikiems ir saugiems valgant gėles:

 

  • Valgykite tik valgomas gėles. Jei abejojate, ar gėlė valgoma, ieškokite informacijos gėlių kataloguose (šiame straipsnyje irgi pateiksime valgomų gėlių sąrašą)
  • Valgykite gėles, kurios išaugintos be trąšų ar chemikalų.
  • Nevartokite maistui gėlių, kurios auga šalia kelio ar parke.
  • Valgykite TIK žiedlapius, o ne piesteles ar kuokelius (o, biologija…).
  • Jei esate alergiški gėlėms, pradėkite nuo nedidelio jų kiekio.
  • Norėdami gėles ilgiau išlaikyti šviežias, laikykite jas ant šlapio popieriaus šaldytuve. Ledas atgaivins suvytusius žiedlapius ir neleis kvapui greitai išsisklaidyti.

2 psl. »

Komentarai