Galvosūkis medikams - britė, išgerianti po 100 stiklinių vandens per dieną

Galvosūkis medikams - britė, išgerianti po 100 stiklinių vandens per dieną

Įprotis gerti daug vandens dažniausiai vertinamas teigiamai, ypač – karštuoju metų laiku. Bet pasirodo, kad jis taip pat gali sukelti priklausomybę.

26 metų amžiaus britė Sasha Kennedy negali apsieiti be skysčių – ji kasdien išgeria maždaug 25 litrus vandens. Kad ir kur eitų, ji visada su savimi nešasi didelius butelius, o naktį atsibunda kas valandą, kad galėtų atsigerti. Dėl savo aistros vandeniui moteriai tenka lankytis tualete maždaug 40 kartų per dieną.

Dėl to, kad negali apsieiti be vandens, Sashai teko išeiti iš darbo (biure pakankamo kiekio švaraus vandens nebuvo, o vandens iš čiaupo kokybė jos netenkino).

Nežiūrint į visus nepatogumus, moteris tikina, kad jos sveikata puiki, ir įprotis gerti jai nekenkia. Medicininiai tyrimai neparodė jokių nuokrypių, nors britė išgeria gerokai daugiau nei rekomenduojama. Sashos teigimu, ji nuolat jaučia stiprų troškulį, todėl turi gerti ir naktį.

Keista aistra pasireiškė, kai jai suėjo dveji. Mergaitė nuolat prašydavo, kad tėvai duotų vandens. Galų gale šie neapsikentę nuvežė Sashą pas gydytojus, tačiau jie nieko nerado. Sulaukusi šešerių, Sasha gerdavo tiek daug, kad mama prieš miegą šalia lovos statydavo gertuvę, o nuo trylikos ji jau gėrė po 12 litrų per dieną. Gydytojai tik skėsčioja rankomis – jie nežino, ką daryti daryti su savo paciente.

Reikia pabrėžti, kad vandens perteklius organizme gali būti labai pavojingas ir netgi kelti grėsmę gyvybei. Vadinamoji hiponatriemija (natrio lygio sumažėjimas dėl vandens pertekliaus) baigiasi ląstelių uždegiminiais procesais, ir nors organizmas su tuo kovoja, smegenų ląstelių pasipriešinimas yra mažesnis. Kai kuriais atvejais tai lemia galvos skausmus, sutrikdo orientaciją ir sukelia pykinimą, gali sutrikdyti organų veiklą ir net tapti mirties priežastimi. Tai itin retas sutrikimas, dėl kurio labiausiai nukenčia sportininkai, užsiėmimų metu vartojantys labai daug skysčių. Bet, pasirodo, ir lėtas besaikis gurkšnojimas taip pat gali pridaryti žalos.

2 psl. »

Komentarai (5)

inga 2013-11-25 14:47
tai as nesuprantu is kur ji dar tokia stora yra ji jau nuo vandens turi buti soti
Viktoras 2013-09-23 19:55
Tai irodo. kad vanduo turi koloriju :D
... 2012-10-26 12:28
Istirtu nuo diabeto. Jei pastoviai troskina, kazkas ne taip.
:) 2012-07-30 22:00
Gal ji tunka nuo vandens...
varvara 2012-07-16 10:53
O siaube, vargšas jos organizmas...