Viskas, ką reikėtų žinoti apie fotochrominius lęšius

Viskas, ką reikėtų žinoti apie fotochrominius lęšius

Akiniai – tai regą gerinanti priemonė, be kurios jau daugelį metų neįsivaizduojame savo gyvenimo. „Sveikata.lt“ supažindina jus su fotochrominiais akiniais.

 

Tikriausiai visi yra pastebėję akinius, kurie lauke patamsėja, o patalpoje vėl tampa skaidrūs. Tokie akinių lęšiai yra vadinami fotochrominiais ir būtent dėl unikalios technologijos lęšis reaguoja į įvairią šviesą – tiesioginę ar net atspindžius. Fotochrominių lęšių pagalba akis yra apsaugoma ir ją pasiekia tik reikalingas šviesos srautas.

 

Tobulėjant technologijoms, požiūris į savaime tamsėjančius akinius pasikeitė, ir nuomonė, jog fotochrominiai akiniai yra skirti vyresnio amžiaus žmonėms – šiandien yra tik mitas. Lyginant su senosios kartos lęšiais, naujų technologijų dėka, jie žymiai greičiau tamsėja ir šviesėja, maksimaliai saugo nuo mėlynosios ir dirbtinės šviesos, turi didelę madingų spalvų gamą, kuri yra galima net ir su veidrodžio efektu.

 

Jeigu norite išsiaiškinti, ar jums yra reikalingi fotochrominiai lęšiai, turite sau užduoti kelis klausimus – ar jūsų akys yra jautrios ultravioletiniams spinduliams, dirbtinei šviesai, ar jaučiate poreikį turėti dvejus akinius viename.

 

Plačiau apie fotochrominius lęšius žiūrėkite laidos „Sveikata.lt“ rubrikoje „Matyk raiškiai“.

Komentarai