Eterinių aliejų panaudojimas buityje

Eterinių aliejų panaudojimas buityje

Eteriniai aliejai dažnai naudojami kovoje su įvairiomis ligomis ir negalavimais ir maišomi į kosmetines priemones. Tačiau ar žinojote, kad jais kartais galima pakeisti buitinę chemiją?
 
Štai keli eterinių aliejų panaudojimo būdai buitinėms reikmėms:
 

 • Dulkių siurbliui. Kad pašalintumėte iš dulkių kvapą iš siurblio reikia užlašinti porą lašų kvapiųjų kanangų (ylang-ylang) aliejaus ant vatos gumuliuko ir įsiurbti jį.
 • Šaldytuvui. Audinio skiautelė su keliais lašiukais mandarinų ir levandų eterinio aliejaus šaldytuve padės pašalinti kvapus. Procedūrą reikia kartoti periodiškai.
 • Šiukšlių kibirui. Užlašinkite ant vatos diskelio po lašiuką arbatmedžių ir apelsinų eterinio aliejaus ir padėkite į išplautą šiukšlių kibirą.
 • Mikrobangų krosnelei. Į stiklinę su vandeniu įlašinkite 4-5 lašus citrinų eterinio aliejaus, o po to maksimalioje temperatūroje pakaitinkite mikrobangėje 3-4 minutes. Mikrobangų krosnelė išsivalys daug lengviau.
 • Tualetui. Purškiami oro gaivikliai mūsų sveikatai tikrai nėra geras dalykas. Atgaivinti orą galima įlašinus į smilkalinę (arba į butelio kamštelį ir pan.) sandalmedžių arba bet kurių spygliuočių eterinio aliejaus. Jeigu procedūrą kartosite kas savaitę, tualete visada gaiviai kvepės.
 • Skalbiniams. Sumaišykite dubenyje pusę litro vandens, stiklinę 9% acto ir 250 g sodos. Į šį įšnypščiantį mišinį įlašinkite po 5 lašus pelargonijų ir levandų eterinio aliejaus ir gerai išmaišykite – skalbinių minkštiklis paruoštas. Laikyti jį reikėtų švariame plastikiniame buteliuke užsukamu kamšteliu.
 • Avalynei. Sumaišykite 3 šaukštus sodos su eteriniais arbatmedžių, mėtų, rozmarinų ir levandų aliejais (visų – po 1-2 lašelius). Gautu mišiniu pabarstykite kojines, įkiškite į batus ir palaikykite per naktį. Malonus ir švelnus kvapas išliks visą dieną.
 • Baldams ir kalkių nuosėdoms. Sumaišykite po 10-12 lašų šalavijų, arbatmedžių ir citrinų eterinio aliejaus su 0,5 litro acto. Ši paprasta priemonė puikiai valo ir dezinfekuoja. Šį mišinį galima pilti ir arbatinuką arba į puodą, ir pakaitinti, kad pašalintumėte kalkių nuosėdas.
 • Patalpoms kvepinti. Į purkštuvą su vandeniu įlašinkite kelis lašus mėgstamo eterinio aliejaus, išplakite ir purkškite. Galima naudoti ir minkštų baldų paviršiams (ypač tinka eukaliptų eterinis aliejus – tai gera priemonė nuo dulkių erkučių. Tabako kvapui naikinti tiks citrinų eterinis aliejus).
 • Langams. Į butelį su purkštuvu įpilkite stiklinę 9% acto, tiek pat vandens ir 11-13 lašų citrinų aliejaus. Gerai išplakite, purkškite ant stiklo ir nuvalykite popieriniu rankšluosčiu arba audiniu, nepaliekančiu pūkų.
 • Dėmėms valyti. Riebalų ir prakaito dėmėms valyti puikiai tinka eukaliptų eterinis aliejus. Suvilgykite jame vatos diskelį ir pridėkite prie dėmės. Kai dėmė išnyks, išskalaukite rūbą, kad pašalintumėte aliejaus likučius.
 • Nuo kandžių. Sumaišykite po arbatinį šaukštelį rozmarinų, citrinų, levandų ir gvazdikėlių eterinio aliejaus, užtepkite ant kempinės ir išvalykite tuščią spintą. Kad efektas būtų dar geresnis, galima spintoje palikti tokiame mišinyje suvilgytą vatos gumuliuką. Kandys tokioje spintoje neapsigyvens niekada!

Komentarai