Ekstremalus eksperimentas: antsvorio turintis australas metus maitinosi vien bulvėmis (foto)

Ekstremalus eksperimentas: antsvorio turintis australas metus maitinosi vien bulvėmis (foto)

Australas Andrew Tayloras daugybę metų maitinosi kaip tipiškas storulis – greitu maistu, gazuotais gėrimais ir saldumynais. Augantis svoris kėlė daugybę problemų. Andrew net pripažino, kad tapo priklausomas nuo maisto.

Galiausiai vyras suvokė, kad taip tęstis nebegali, ir nutarė mesti svorį. Jis pasirinko neįprastą dietą ir ryžosi metus maitintis vien bulvėmis.

Kaip jam sekėsi?

Reikia pastebėti, kad australas pasirinko ne mums įprastas, o saldžiąsias bulves (batatus). Bulves jis kepė, virė, trynė, savo patiekalus gardino įvairiais prieskoniais ir žolelėmis, sojų pienu. Kad būtų sotus, jam kasdien tekdavo suvalgyti po 3-4 kg bulvių.

Nors bulvėse gausu organizmui reikalingų medžiagų (įskaitant vitaminą C, ląstelieną, geležį), vis dėlto tokia monodieta visų organizmo poreikių netenkino. Vyras turėjo gerti maisto papildus ir reguliariai lankytis pas gydytoją. Beje, pastarasis šios dietos neuždraudė, tačiau patarė jos laikytis trumpiau.

Kuo viskas baigėsi?

Per metus Andrew numetė net 50 kg. Jis pasitempė ir atsikratė žalingų mitybos įpročių. Nors dauguma vyro draugų netikėjo šio eksperimento sėkme, Andrew įrodė, kad viskas yra įmanoma. Taip pat jis džiaugiasi, kad išnyko sąnarių skausmai ir nebėra reikalo gerti antidepresantų – jo nuotaika visada puiki.

O ką sako gydytojai?

Nors Andrew savo pavyzdžiu įrodė, kad laikantis bulvių dietos galima pasiekti gerų rezultatų, gydytojai įspėja, kad ji tinka ne visiems. Nors bulvėse gausu naudingų medžiagų, vis dėlto jos nepatenkina visų organizmo poreikių – jam ima stigti kalcio, baltymų ir kitų elementų.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui

Kitas faktas