Efektyviausi būdai malšinti hemorojaus simptomus: pagerėjimas jau po 10 min.

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Efektyviausi būdai malšinti hemorojaus simptomus: pagerėjimas jau po 10 min.
@ Shutterstock

Hemorojus – dažna liga, kuriai būdinga daug varginančių simptomų, kaip skausmas deginimas, niežėjimas išangės srityje, taip pat kraujavimas, patinimas ir hemorojiniai mazgai. 

 

Rizikos grupės, kam yra didesnė tikimybė susirgti hemorojumi, tai nėščios moterys, pagyvenę žmonės, t.p. žmonės, kurių kūno masės indeksas yra didelis. Taip pat hemorojaus rizika didėja ir gyvenantiems pasyvų gyvenimo būdą ar dirbantiems sėdimą darbą. 

 

Koks hemorojaus gydymo būdas efektyviausias? 

 

Be subalansuotos mitybos ir aktyvaus gyvenimo būdo – hemorojus gydomas ir konservatyviai (medikamentiniais preparatais). Skiriamos dvi grupės: vietinio vartojimo ir geriamieji vaistai. Tam, kad būtų lengviau suprasti, vietinio vartojimo vaistai yra žvakutės, kremai, tepalai, geliai, o geriamieji vaistai – tabletės ar kapsulės. Taigi, kyla klausimas, kurio tipo medikamentai tinkamesni hemorojaus gydymui? 

 

Hemorojaus gydymas vietinio poveikio vaistais veikia gerokai greičiau, nei geriamieji vaistai, ypač tokio tipo medikamentai veiksmingi norint palengvinti skausmo, niežėjimo, deginimo simptomus. Pagerėjimas jaučiamas jau po 10-30 minučių. Vis dėlto, verta žinoti, kad vietinio poveikio vaistai nėra tokie veiksmingi juos vartojant ilgą laiką. 

 

Lyginant vietinio poveikio medikamentus su geriamaisiais, pacientams pastaruosius vartoti patogiau, o siekiant geriausio rezultato gydant hemorojų, dažnai dėl skirtingų veikimo mechanizmų vietinio poveikio vaistai derinami su geriamaisiais. 

 

Sprendimas, kaip numalšinti skausmą vos per kelias minutes 

 

Hemorojaus sunkumas klasifikuojamas į keturias stadijas ir nors dažnai galima išgirsti, kad gydymas medikamentais taikomas pirmoje ir antroje ligos stadijose, o trečio ir ketvirto laipsnio hemorojui reikalingas chirurginis gydymas, tačiau vietinio vartojimo vaistai vartojami esant bet kuriai hemorojaus stadijai. Nepaisant ligos sunkumo, šie medikemantai malšina ligos keliamus simptomus ir padeda ligą gydyti sparčiau. 

 

Vieni iš tokių vietinio vartojimo medicininių preparatų – Procto-Glyvenol® (Recordati, Italija), žvakutės arba tiesiosios žarnos kremas - mažina išorinio ir vidinio hemorojaus sukeliamus nemalonius simptomus ir padeda šią ligą gydyti. Tribenozidas daro vietinį poveikį smulkiosioms kraujagyslėms ir mažina uždegimą. Lidokainas greitai malšina skausmą. Tribenozido + lidokaino derinys jau dešimtmečius naudojamas hemorojui gydyti, o jo veiksmingumą ir saugumą patvirtina visa eilė atliktų tyrimų bei didelė klinikinė patirtis. Šiame vaistiniame preparate esantis tribenozidas pasižymi kapiliarų pralaidumą mažinančiu poveikiu, didina kraujagyslių tonusą, mažina uždegimą, o lidokainas pasižymi greitu, vos per kelias minutes, skausmą malšinančiu poveikiu į odos paviršių, todėl skausmas ir niežėjimas greitai praeina. 

 

Vienu metu taikant kelis hemorojaus gydymo būdus: tinkamą mitybą, aktyvų gyvenimo būdą bei medikamentinį gydymą, ligos simptomai gali būti greitai ir efektyviai numalšinti, o ilgainiui išgydytas ir pats hemorojus.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.

Kitas faktas