Dvigubi kompanijos "Pepsi" standartai

Dvigubi kompanijos "Pepsi" standartai

Kovotojai dėl sveiko vaikų maisto kritikuoja kompaniją „Pepsi“ už atsisakymą keisti ingredientus, galinčius sukelti vėžį. Gėrimų gamybos gigantas Jungtinėse Amerikos Valstijose komponentus jau pakeitė, nes buvo aptiktas didelis kiekis 4-mefilimidazolio (4-MEI), kuris didina riziką susirgti vėžiu.

4-mefilimidazolis – tai šviesus geltonas kristalas, naudojamas cheminėse buities priemonėse. Cukrui reaguojant su amoniaku, išsiskiria kancerogeninė medžiaga – 4-mefilimidazolis (4-methylimidazole, 4-MEI).

Kaip nepageidaujamas šalutinis produktas, ji susidaro keliuose produktuose, kuriuose yra naudojama sulfitinė amoniakinė karamelė, pavyzdžiui, sojos padažuose, gaiviuosiuose gėrimuose, karamelizuotuose sirupuose. Ši medžiaga taip pat aptinkama cigarečių dūmuose.

Tačiau tokių atsargumo priemonių, kokių ėmėsi JAV, likusiose pasaulio šalyse gėrimų gamybos milžinas imtis neketina, argumentuodamas, kad tai nėra būtina.

Vaikų maisto priežiūros tarnyba piktinasi, kad įmonė taiko dvigubus standartus, nors kalbama apie žmonių sveikatą.

Jungtinėse Amerikos Valstijose susirūpinimas dėl 4-MEI kilo po to, kai Kalifornijos sveikatos priežiūros institucijos paskelbė oficialų kancerogenų sąrašą. O tai reiškė, kad kiekviename standartiniame 330 ml „CocaCola“ buteliuke yra 30 mikrogramų 4-MEI. Po oficialaus paskelbimo, gėrimų gamintojas, jei nebūtų pakeitęs ingredientų ir nesumažinęs pavojingos medžiagos kiekio, būtų privalėjęs ant prekės pažymėti, kad jos vartojimas gali sukelti vėžį. Iškart po sąrašo paviešinimo, „Pepsi“ ir „CocaCola“ gamintojai paskelbė, kad keičia ingredientus, bandydami sumažinti 4-MEI kiekį.

Šią savaitę „CocaCola“ atstovai paskelbė, kad ketina savo gėrimų sudėtį keisti visame pasaulyje, nors nenurodė konkrečių galutinių terminų, kada tokia produkcija pasirodys prekyboje. Paradoksalu, tačiau „Pepsi“ atstovai tą daryti atsisakė.

2 psl. »

Komentarai (1)

... 2012-07-11 20:02
vodka