Dulkių erkutės namuose

Dulkių erkutės namuose

Visi puikiai žinome, kad dulkės gali sukelti kvėpavimo takų alergines reakcijas, tačiau iš tiesų labiausiai alergizuoja ne pačios dulkės, o dermatofagoidinės erkutės. Šie smulkūs nariuotakojai minta žmogaus odos pleiskanomis ir epidermiu, pasišalinusiu nuo kūno paviršiaus.

Per savaitę laiko nuo žmogaus kūno nusitrina maždaug 1 gramas odos pleiskanų. Epidermio yra visur: patalynėje, kilimuose, ant kėdžių ir t.t. Ten dažniausiai ir dauginasi erkutės. Viename grame lovos dulkių šių erkučių randama 500 ir daugiau, tačiau jos labai mažutės, todėl nematomos plika akimi. Tinkamiausia temperatūra erkučių dauginimuisi – 25 laipsnių temperatūra ir 75-80 procentų drėgmė. Tai – standartinės mūsų namų sąlygos, ypatingai lovoje. Valant lovos dulkes erkutės pasklinda po visą kambarį, o jų skleidžiamus alergenus mes įkvepiame į plaučius.

Alerginių mėginių pagalba erkių sukeltą alergiją galima diagnozuoti. Atlikti tyrimai parodė, kad daugelis bronchine astma sergančių žmonių yra jautrūs erkučių alergenui, be to nustatyta, kad šie gyviai gali sukelti alerginį rinitą (slogą), laringitą, tracheitą ar dermatitą.

Žmonėms, alergiškiems dulkių erkutėms, visų pirma patariama vengti kontakto su jomis. Žinoma, tai padaryti nėra labai paprasta. Pirmiausia turėtumėte sumažinti namuose drėgmę, kurią taip mėgsta erkutės. Patalynę išvėdinkite sausu oru, o vasarą laikykite namuose pravertus langus. Pasistenkite, kad iš virtuvės ir vonios drėgmė nesklistų į kitus kambarius. Be to, stenkitės, kad į kambarius sklistų kuo daugiau natūralios saulės šviesos. Kambariuose nedžiovinkite rūbų.

Norint, kad kambariuose nesikauptų dulkės, kartą per savaitę kruopščiai valykite kambarius. Jei kas nors iš šeimos narių serga alergine liga, atsisakyti kilimų, užuolaidų, minkštų žaislų. Švara, šviesa ir maža drėgmė padės išnaikinti alergizuojančias erkutes. Taip pat labai svarbu laikytis asmens higienos: kiekvieną dieną prauskitės po dušu, keiskite apatinius drabužius.

Komentarai (7)

Ras 2015-01-06 07:02
Na as pastaruoju metu randu ant kuno ikandimus kurie atrodo kaip uodo ikandimai. Pries einant i darba islyginau visus savo darbinius rubus ir vistiek gryzau su 6 papildomais ikandimais . Perskalbiau visus rubus su kitokiajs skalbimo milteliais 90° temperaturoje ir vis tiek ju atsiranda nebezinau nei kas per parazitas tai yra . :(
Renata 2012-12-13 19:18
Yra ir purskalu, ispurski palieki pora valandu ir nusiurbi. Kitas variantas iskaitinti rankiniu aparatu. Jos zusta tik -temp(todel ziema reikia patalus isnesti I lauka) arba aukstesneje nei 54 laipsniai temp. Taip kad jei skalbiate rubus ant 40 ir ju nelyginate. Erkutes sau ilgai ir laimingai gyvena, fuiiiiiii
Viktorija 2012-07-15 22:00
Gal kas išbandėt purkšalus. Alergologė sakė, kad yra specialūs preparatai išpurkšti minkštus baldus.
liuda 2012-02-22 20:57
O tai negi nera kokiu nors anti alerginiu vaistu?
... 2012-01-20 20:04
NON stop> pritariu tau :( man lygiai tas pats yra :( prasikankinu kokias 3-4 val, kol uzmiegu :(
NON stop 2012-01-05 18:09
Žiauru būt alergiškam, nes vos atsiguli į lovą - iškart sloga... Ir taip visą naktį... Kankynė man...
cac 2012-01-02 17:10
Dulkių erkučių neįmanoma išnaikinti, kaip ir pačių dulkių.

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas