Du zuikiai vienu šūviu: gražūs ir naudingi kambariniai augalai

Du zuikiai vienu šūviu: gražūs ir naudingi kambariniai augalai

Augalija – tai žalieji Žemės plaučiai. Žmonės, gyvenantys miestuose ir besiilgintys gamtos, nori jos parsinešti į savo namus. Deja, ankštame bute ne visada užtenka vietos, todėl tenka gerai apmąstyti, kokių kambarinių augalų jums reikia labiausiai. Galima nušauti du zuikius vienu šūviu – išsirinkti ir gražią, ir naudingą kambario puošmeną.

Sąmonė ir aromatas

Visiems gerai žinoma, kad gėlių kvapai gali tonizuoti, atpalaiduoti, įkvėpti ir kaip kitaip veikti žmogaus organizmą – pavyzdžiui, rožių aromatas padeda atverti sąmonę. Vis dėlto laikyti jų kerus namuose sąlygas turi tikrai ne kiekvienas, tačiau tai – ne bėda. Rožes puikiausiai atstos našlaitės (užims daug mažiau vietos, o poveikis bus toks pat).

Jeigu jums patinka intensyvūs gėlių kvapai, galima auginti jazminus – jų aromatas atpalaiduoja ir ramina. Nepamirškite ir mėtų – jos mažina nuovargį ir agresyvumą, be to, iš jų galima pasidaryti skanios ir aromatingos arbatos.

Gėlės ir namų ruoša

Niekam nėra paslaptis, kad buitinės chemijos priemonėse yra  gana daug kenksmingų medžiagų. O ar žinojote, kad kambariniai augalai gali padėti sumažinti negatyvų jų poveikį? Dažuose ir valikliuose esantį amoniaką neutralizuoja azalijos, gebenės slopina buitinės chemijos daromą žalą, su chlorintų organinių junginių, benzeno ir formaldehido molekulėmis susidoroja filodendrai, fikusai ir chrizantemos. Žinoma, naivu tikėtis, kad augalai sugers visų jūsų naudojamų priemonių kvapus, todėl reikėtų nepamiršti ir apie kambarių vėdinimą.

Kompiuterio poveikis

Kai kurie greta kompiuterio mėgsta pasistatyti kaktusą, tačiau po kurio laiko tenka ieškoti, kuo pakeisti šį augalą. Susidoroti su ksileno (ksilolio) poveikiu jis negali. Geriau patikėkite šią užduotį nykštukinei palmei.

2 psl. »

Komentarai (1)

nijolė 2012-06-21 21:08
Girdėjau kad šeflera labai gerai augint namie ji valo ora