Dieta pagal kraujo grupę: ar ji veiksminga? (I dalis)

Dieta pagal kraujo grupę: ar ji veiksminga? (I dalis)

Šiais laikais egzistuoja daugybė pačių įvairiausių dietų, tarp kurių galima rasti ir dietą pagal kraujo grupę. Ar ji iš tiesų veiksminga? O gal tai tėra dar vienas pramanas?

Anot Amerikos dietologo Peter D'Adamo, egzistuojantys 4 kraujo grupės tipai atsirado skirtingais žmonijos egzistavimo etapais. Taip nutiko dėl nuolatos besikeičiančių gyvenimo sąlygų ir mitybos raciono. Taigi, remiantis tokiu principu reikėtų daryti išvadą, jog šiuolaikinio žmogaus organizmas geriausiai įsisavins tą maistą, kurį valgė tą pačią kraujo grupę turėję protėviai.

 

  • Anksčiausiai atsirado pirmoji kraujo grupė (0). Šios grupės turėtojai buvo medžiotojai, taigi tiems, kurių kraujo grupė pirma – labiausiai tinka mėsos produktai. O štai pieno produktų vertėtų vengti.
  • Manoma, kad antroji kraujo grupė (A) atsirado Artimuosiuose Rytuose, kartu su žemės ūkio populiarėjimu. Jos atstovai – ūkininkai, taigi šios grupės turėtojams labiausiai tinka vegetariškas maistas.
  • Trečiosios kraujo grupės savininkai (B) – klajokliai. Jiems patariama valgyti mažiau grūdinės kultūros produktų ir atkreipti daugiau dėmesio į pieno produktus.
  • Ketvirtos grupės (AB) turėtojams pasisekė labiausiai. Jie vadinami „naujaisiais žmonėmis“ ir gali vartoti pačius įvairiausius produktus. Tačiau vis dėl to šios grupės atstovai dažniau nei kiti skundžiasi žarnyno problemomis.


„Medžiotojai ir ūkininkai“

Tuo tarpu mokslininkai prieštarauja dietologo Peter D'Adamo „evoliucijos teorijai“. Pavyzdžiui, faktas, jog beveik visų Amerikos indėnų kraujo grupė yra pirmoji (O), leidžia sutikti su D`Adamo  teorija, mat medžiotojų tarp indėnų iš tiesų daug, tačiau toli gražu ne visi. O ką tuomet pasakyti apie Majų, Actekų ar Inkų civilizacijas, kurios pagal kraujo grupių teoriją turėtų būti priskirtos „medžiotojams“, o iš tiesų vystė kuo puikiausią ūkininkystę ir jų kraujo grupė tikrai nesutrukdė maitintis ne tik mėsos produktais. Jei šių civilizacijų atstovams kraujo grupė nesutrukdė maitintis įvairiapusiškai, tuomet kodėl tai turėtų trukdyti šiuolaikiniam žmogui?

2 psl. »

Komentarai (6)

nero 2013-03-19 12:51
laktozė ir yra pieno cukrus, o ne ją skaidantis fermentas. kyla klausimas, ar šio portalo redaktorius neišmano, ką redaguoja, ar to redaktoriaus išvis nėra?
123 2013-01-22 21:20
Tiesą sakant, man šis mitybos planas labai tinka. Iš kraujo tyrimų ir asmeninės patirties, aš pastebėjau, jog man labai netinka, kviečiai, pomidorai, lazdyno riešutai ir t.t., vieni iš B grupei nerekomenduojamų produktų. Su šia dieta sumažėjo ir alergijos ir svoris, pagerėjo sveikata.
Dalia 2012-05-16 09:03
priklauso nuo zmogaus jei jis linkes storeti tai jokia dieta jam nepades,o jei zmogus normalaus svorio jis bet ka valgyti gali i kuna joks maistas neis.Bet to kurie zmones linke priaugti svorio juos veikia sirdute pirmiausiai reikia ja priziureti kiek zinau kitus veikia nerviskai kurie susinervine pastoviai kazka kramto,o kiti susinervine i maista negali paziureti ir taip priklauso nuo zmogaus organizmo kuno sudeties.
paralele 2012-02-13 17:19
Subalansuotai mitybai reikia keisti gyvenimo būdą. Kitaip tariant, maitintis sveikai nuolatos. Retas kuris šiuolaikinis žmogus turi pakankamai kantrybės tam :)
Laima 2012-02-13 17:18
Gerai, kad aš aplamai dietomis netikiu. Ne tariamų dietų reikia norint numesti svorio, o subalansuotos mitybos.
Skaiva 2012-02-12 21:52
Nu šakės. Va taip ir būna su tom dietom. Jau tokia išgirta ta kraujo dieta buvo... ir pasirodo jokios prasmės iš jos :)

Ar žinote, kad...

Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.

Kitas faktas