Dėl veido raukšlių galima kaltinti ir nevalingus įpročius

Dėl veido raukšlių galima kaltinti ir nevalingus įpročius

Ne vienai savo išvaizda besirūpinančiai dailiosios lyties atstovei yra tekę patirti siaubą pastebėjus naują raukšlelę veide. Tačiau bėgantis laikas ir gyvenimo būdas jų kiekvieną dieną palieka vis daugiau. Brangiausi kremai ar veido procedūros tik pristabdys raukšlių atsiradimą, tačiau laiko atgal neatsuks. Žmonės, kartais net patys to nesuprasdami, savo emocingu kalbėjimu ir nuotaikų demonstravimu patys skatina veido raukšlių susidarymą.

Tad kokių nevalingų įpročių vertėtų atsisakyti ir ko imtis, jei siekiate kuo ilgiau išsaugoti jaunystę ir išvengti nereikalingų raukšlių susidarymo? Pataria klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja dermatologė Natalija Jasaitienė.

„Raukšlių susidarymas yra natūralus procesas, jų atsiranda senstant odai, mažėjant kolageno gamybai, odos elastingumui. Kur kas anksčiau išryškėja mimikos raukšlės. Jos susidaro tuomet, kai veido raumenys yra dažnai judinami tose pačiose vietose. Bet koks dažnai kartojamas judesys skatina raukšlės atsiradimą“, – sako gyd. N. Jasaitienė.

Žiūrėjimas prisimerkus

Prastas regėjimas ir žiūrėjimas į toliau esančius daiktus ar užrašus prisimerkus, gali tapti viena iš raukšlių aplink akis, vadinamų „žąsų kojelėmis“, atsiradimo priežasčių. Nuolatinis akių įtempimas stengiantis aiškiau matyti į tolį ar į akis tvieskiant saulei, pamažu formuoja raukšleles, nes oda aplink akis yra labai plona ir lengvai pažeidžiama.

Nuolat pakelti antakiai ir suraukta kakta

Dažnai išgirdę stulbinančią naujieną – nevalingai išplečiame akis ir pakeliame antakius. Pakelti antakiai padeda išreikšti emocijas, tačiau gali tapti ir nekontroliuojamu įpročiu, ypač kai jaučiamas nuovargis ar suskausta akis. Verta žinoti, kad nuolat keliant antakius, gali susiformuoti ryškios horizontalios raukšlės kaktoje, kurios bus pastebimos net ir nereiškiant jokių emocijų.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.

Kitas faktas