Dauguma homoseksualių vyrų yra patenkinti savo žiniomis apie ŽIV/AIDS

Dauguma homoseksualių vyrų yra patenkinti savo žiniomis apie ŽIV/AIDS

Europos vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais, internetinėje apklausoje dalyvavę 595 Lietuvos vyrai, turintys lytinių santykių su vyrais, pademonstravo geras žinias apie ŽIV/AIDS, tačiau beveik pusė jų nėra pasiskiepiję nuo virusinio hepatito B, kuris plinta lytinių santykių metu.

Dauguma (83 %) tyrimo respondentų Lietuvoje teisingai atsakė į penkis su ŽIV/AIDS susijusius klausimus. Tačiau šis rodiklis žemesnis nei tyrime dalyvavusių Europos šalių vidurkis (93,1 %).

Beveik 70 % respondentų teigė, kad yra patenkinti savo turimomis žiniomis apie ŽIV/AIDS ir lytiškai plintančias infekcijas, 8,9 % – nepatenkinti, likusieji – neturi tvirtos nuomonės.

2 % (12 respondentų) nurodė, kad jų ŽIV tyrimo rezultatas yra teigiamas.

Prezervatyvus, galinčius apsaugoti nuo lytiškai plintančių infekcijų, su nenuolatiniais lytiniais partneriais dažnai ar visada naudoja 67 % respondentų. Likusieji juos naudoja kartais, retai ar nesinaudoja iš viso. 49,7 % respondentų nurodė, kad neturi vieno pastovaus lytinio partnerio ir yra vieniši. 36,3 % nurodė, kad turi vieną pastovų lytinį partnerį. Daugiau nei 10 lytinių partnerių per pastaruosius 12 mėnesių nurodė turėję apie 10 % respondentų. Pastarojo rodiklio vidurkis Europoje dvigubai aukštesnis – 20 %.

Paklausus respondentų, ar jie patenkinti savo seksualiniu gyvenimu, 50 % vyrų atsakė teigiamai ir tiek pat – neigiamai. Tai panašūs rodikliai kaip ir kitose Europos šalyse. Savo seksualiniu gyvenimu patenkinti – šalių vidurkis – 55,6 % vyrų.

Tyrimo duomenimis, dideli skirtumai tarp šalių stebimi klausimuose apie atvirumą dėl savo seksualinės orientacijos. Lietuva patenka į tą šalių grupę, kur mažiausias procentas vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais, yra atviri dėl savo seksualinės orientacijos (su respondentu artimai bendraujantys žmonės – šeimos nariai, draugai, bendradarbiai – žino apie netradicinę seksualinę orientaciją).

2 psl. »

Komentarai