Dantų implantai – galimybė atstatyti prarastus dantis

Dantų implantai – galimybė atstatyti prarastus dantis
Shutterstock

Dantų implantai – tai vietoj dantų šaknų įsodinami pakaitalai, kurie gali pakeisti vieną, kelis, ar visą eilę netektų dantų. Prie implantų yra tvirtinami dirbtiniai dantys, kurie gaminami iš metalo keramikos arba cirkonio. Atstatyti prarastus dantis yra labai svarbu, nes gretimi dantys gali imti slinktis į trūkstamo danties pusę, taip sumažindami atsiradusį tarpą. Taip pat tai yra svarbu ir dėl to, kad bedantėje srityje žandikaulio kaulas ima nykti, nes kramtymo metu negaunamas pakankamas krūvis. Bėgant laikui gali būti pastebimi veido pokyčiai – gali įdubti skruostai, sumažėti veido aukštis. Viso to galima išvengti, jei dantys bus atstatomi juos implantuojant, taigi, ką svarbu žinoti apie šią procedūrą?

Didžiausi dantų implantų privalumai

  • Implantai nesukelia jokių nepatogumų, kurie yra būdingi nešiojant išimamus protezus. Dantų implantai laikosi labai tvirtai, tad jie yra labai artimi natūraliems dantims;
  • Implantai gaminami iš tokių medžiagų, kurios nekelia alergijos ir garantuoja maksimalų komfortą;
  • Kadangi yra atstatomi trūkstami dantys, žandikaulis yra apsaugomas nuo nykimo;
  • Implantų priežiūra yra labai paprasta – jie prižiūrimi taip pat, kaip ir natūralūs dantys, tad tai nesukelia jokių papildomų rūpesčių;
  • Implantai yra ilgaamžiai, tad dar ilgą laiką jums neteks rūpintis senų implantų keitimu naujais.

 

Kaip yra atliekamas dantų implantavimas?

Kaip ir kitos odontologinės procedūros, implantavimas prasideda nuo dantų būklės vertinimo.

Pirmojo vizito metu bus įvertinama jūsų dantų būklė, ir nustatoma, ar jums gali būti skiriamas dantų implantavimas. Tam tikrais atvejais kaulinio audinio nepakanka, norit įgręžti implantą, tad tokiu atveju gali būti reikalingas kaulo priauginimas. Kito vizito metu jau gali būti atliekama implanto įsodinimo procedūra – tai atlikus implantas paliekamas gyti, ir tada, kai implantas jau bus prigijęs, ant implanto bus pritvirtinamas dirbtinis dantis, pagamintas iš metalo ar cirkonio keramikos.Ar implantai tikrai prigis?

Tikimybė, kad implantai prigis, yra labai didelė – net 96-98 procentai. Taigi, dėl to nerimauti tikrai nereikėtų. Vis dėlto, jei nutiktų taip, kad implantas būtų atmestas, galite neabejoti, kad odontologas pasiūlys jums tinkamiausią sprendimą.

Implantų ilgaamžiškumas

Pacientai dažai teiraujasi, kiek laiko tarnaus implantai, ir tai priklauso nuo to, kaip jie bus prižiūrimi. Paprastai implantai tarnauja nuo 15 iki 40 metų – šiuo metu nėra daugiau duomenų, nes pirmieji sraigtiniai implantai pradėti taikyti gana neseniai, 1952 metais.

Kokia yra implantų priežiūra?

Visada svarbu pasirūpinti, kad implantai būtų tinkamai prižiūrimi. Svarbu nepamiršti reguliariai valyti dantis dantų šepetėliu bei tarpdančių siūlu, o kas pusę metų atlikti profesionalią burnos higieną odontologo kabinete. Odontologas visada gali patarti, kokias priemones rinktis implantų priežiūrai – juk visada svarbu yra tai, kad būtų išvalomos ir sunkiai pasiekiamos vietos.

Taigi, jei esate praradę vieną, kelis ar dar daugiau dantų, implantai gali būti pačiu geriausiu pasirinkimu, kuris padės atstatyti trūkstamus dantis. Šiandien tokią paslaugą siūlo tikrai nemažai klinikų, tad visada bus galima pasirinkti tokią, kuri šią paslaugą siūlo palankiausia kaina.

Pasirinkę dantų implantavimą galėsite pamiršti nepatogumus, susijusius su dantų trūkumu, ir tai užtikrins visavertę kramtymo funkciją.

 

Paregta pagal Šv. Kristoforo odontologijos klinikos Vilniuje medžiagą www.kristoforoklinika.lt

Komentarai