Dalykai, vagiantys gerą jūsų nuotaiką ir atimantys energiją (I dalis)

Dalykai, vagiantys gerą jūsų nuotaiką ir atimantys energiją (I dalis)

Visų tų dalykų, kurie sunkia iš jūsų energiją, suskaičiuoti tikriausiai neįmanoma. Kai kurie iš jų jums puikiai žinomi, apie kai kuriuos nutuokiate intuityviai, o apie kai kuriuos net nepagalvojate. Štai kokius didžiausius energijos ir geros nuotaikos „vagis“ įvardija psichologai.

Nuolatiniai situacijos iš praeities apmąstymai (iš serijos „kas būtų, jei...?“)

Ką daryti: vertinkite tokias situacijas kaip būtiną ir naudingą patirtį, pasidarykite išvadas. Kai apmąstote tai, kas įvyko, jūs galite parašyti naują scenarijų ir ateityje tokioje pat situacijoje jau pasielgti teisingai. Svarbiausia – nekvaršinti sau galvos apie tai 24 valandas per parą. Visur ir viskam turi būti saikas.

Netvarka namuose

Ką daryti: patogiausia palaikyti namuose tvarką paskirsčius šeimos nariams tam tikras pareigas, kad kiekvienas iš jų ir be priminimo žinotų, ką jam reikia daryti, ko iš jo tikimasi. Paskirkite kurią nors dieną generalinei namų ruošai, iš anksto įspėkite apie tai namiškius – jei dienos planai visiems bus aiškūs, jums pavyks išvengti protestų ir nesusipratimų.

Yra ir kitas (gal net paprastesnis) variantas: kiekvieną dieną tvarkykite tik kokią nors vieną namų zoną, pavyzdžiui: šiandien – vonios kambarį, rytoj – virtuvę, poryt – svetainę, ir t.t. Pareigas galima pasiskirstyti ir čia (kažkas bus atsakingas už tai, kad šiukšlių kibiras nebūtų perpildytas, kažkas siurbs kilimus ar laistys gėles).

Tvarkymasis padeda pajusti, kad gyvenimas priklauso nuo jūsų, nes rezultatas matyti greitai. Jūs tuojau pat suprasite, kad lygiai taip pat galima kontroliuoti ir kitas savo gyvenimo sferas.

2 psl. »

Komentarai