COVID-19 grėsmė: kaip apsaugoti save ir artimuosius

COVID-19 grėsmė: kaip apsaugoti save ir artimuosius

Liūdna, tačiau pandemija jau antrus metus yra mūsų kasdienybė. Koronaviruso sukeliama infekcija yra itin rimtas susirgimas, galintis stipriai pakenkti mūsų organizmui. Šeštadienį laidoje „Sveikata.lt“ pakalbėsime apie būdus, kaip apsaugoti save ir savo artimuosius.

 

COVID-19 infekcija nėra įprastas peršalimas. Specialistai sutinka, jog ši liga gali turėti ilgalaikį ir neigiamą poveikį žmogaus organizmui. Gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė, profesorė Violeta Kvedarienė teigia, kad pasekmės susirgus šia infekcija, gali būti gana rimtos: „Iš tiesų tai nėra tik taip, kad paslogavau, pakosėjau, pakarščiavau. Yra žinoma, jog net ir tie, kurie lengvomis formomis sirgo, turi psichologinių problemų, serga depresija, turi ilgalaikių kvėpavimo sistemos pažeidimų. Atsiranda nuovargis, dusulys, net einant, nereikia lipti laiptais. Yra pastebimi ilgalaikiai pokyčiai plaučių audiniuose, kurie neatsistato pusę metų ir daugiau. Todėl tas poveikis nėra toks, kad paslogavau ir pačiaudėjau dabar ir pamiršau – po ligos atsiradę pokyčiai organizme gali išlikti dar ilgą laiką“.

 

Laidoje kalbėsime ne apie vieną jautrią temą. Nors pandemijos metu kiti dalykai galbūt pasimiršta, jų aktualumas dėl to nemažėja. Viena tokių – nėštumo nutraukimas. Pašnekovė, dviejų vaikų mama Asta, sutiko pasidalinti savo istorija apie nutrauktą nėštumą tuomet, kai jai buvo vos 17 – lika: „Liūdesys, baimė ir pora dienų po procedūros prasidėjo dideli skausmai pilve. Pasirodo prasidėjo gimdos uždegimas. Visą tai išgijo, tačiau pradėjus kurti šeimą, aš labai ilgai negalėjau susilaukti vaikų ir nežinojau, ar iš viso galėsiu jų turėti“. Į ką svarbu atsižvelgti, priimant tokį svarbų sprendimą?

 

Atsakymų laukite jau šį šeštadienį, 9:30, laidoje „Sveikata.lt“ per žiūrimiausią televiziją TV3!

Komentarai