Būdai, padėsiantys numalšinti mėnesinių skausmus

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Būdai, padėsiantys numalšinti mėnesinių skausmus
@ Shutterstock

Vaisingumas ir galimybė išnešioti gyvybę – didžiulė gamtos moteriai suteikia privilegija. Šiaip ar taip, dėl to tenka patirti mažesnių ar didesnių nepatogumų. Turime galvoje mėnesines – tikriausiai ne viena jų norėtų iš viso „atsisakyti“, mat prieš jas ir jų metu dauguma moterų patiria bent jau nežymų diskomfortą. O ką kalbėti apie tas, kurias kamuoja ypač stiprūs spazminiai pilvo apačios skausmai, migreninis galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas ir toks silpnumas, kad norisi tik užsidaryti nuo viso pasaulio ir kuo greičiau išgyventi šį nemalonų laikotarpį? 

 

Statistika nedžiugina

 

Statistika rodo, kad mėnesinių skausmus ir visus juos lydinčius simptomus patiria mažiausiai kas antra vaisingo amžiaus moteris. Šie skaičiai tikrai nedžiugina, mat tai didelis smūgis kokybiškam ir paauglės, ir jaunos, ir vyresnės moters gyvenimui. Ypač sunku, jei moteris mėgsta ir propaguoja aktyvų ir įvairių veiklų kupiną gyvenimo būdą – skausmingas mėnesinių dienas gali tekti tiesiog „išbraukti“ iš savo kalendoriaus. Vis dėlto svarbu dėti visas pastangas, kad prieš ir per menstruacijas patiriami nepatogumai darytų kuo mažesnę įtaką visiems svarbiems planams. Tad kiekvienai moteriai pirmiausiai reikėtų suprasti, kad padėti sau ir susigrąžinti kokybiškesnį gyvenimą ne tik įmanoma, bet netgi ir būtina. Kaip gi kovoti su mėnesinių skausmais

 

Silpną ir vidutinį skausmą efektyviausiai malšina vaistiniai preparatai

 

Menstruaciniai skausmai panašūs į spazmus – tai ir yra gimdos susitraukinėjimai, kuriuos paskatina tam tikros biologiškai aktyvios medžiagos, vadinamos prostaglandinais. Tai uždegimo, skausmo ir karščiavimo mediatoriai, tad ne paslaptis, kad skausmai susiję su vykstančiais uždegiminiais procesais. Kai kurioms moterims skausmai prasideda dar prieš mėnesines, tačiau didžiausias jų intensyvumas būdingas pirmosiomis menstruacijų dienomis. Skausmas juntamas apatinėje pilvo dalyje, tačiau jis gali plisti į nugarą, į išorinius lytinius organus ar net į kojas. Slopstant kraujavimui, slopsta ir skausmas. Efektyviausias skausmo malšinimo būdas – nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, pavyzdžiui, deksketoprofenas (Dolmen). Šie vaistai padeda malšinti silpną ar vidutinį ūminį menstruacijų skausmą, ypač jei jie rekomenduojamomis dozėmis vartojami dar iki mėnesinių pradžios (taip išvengiama stipraus ir itin varginančio „įsiskaudėjimo“). Dėl šio ir bet kokio kito vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti jūsų sveikatai.

 

Fizinis aktyvumas – viena veiksmingiausių priemonių

 

Kyla klausimas, ar yra nemedikamentinių mėnesinių skausmų malšinimo priemonių? Tikrai yra, tereikia pasirinkti efektyviausias ir priimtiniausias kiekvienu individualiu atveju. Kai skauda, tikriausiai judėti tikrai nesinori, vis dėlto – tai vienas efektyviausių būdų malšinti nemalonius skausmus. Fizinio aktyvumo rūšis pasirenkama pagal pomėgius – tai gali būti ir jėgos pratimai, ir tempimo pratimai, ir jogos užsiėmimai, ir netgi pats paprasčiausias pasivaikščiojimas. Judėjimas padeda sumažinti patiriamą diskomfortą, nukreipti mintis, malšinti stresą, paskatinti medžiagų apykaitą. 

 

Mityba vaidina reikšmingą vaidmenį

 

Labai svarbu vengti kofeino – kavos ir energetinių gėrimų, rūkymo, druskos, alkoholio – išvardinti dalykai gali netgi suaktyvinti patiriamus skausmus. Verta gerti daugiau gryno vandens arba vaistažolių arbatos – itin tinkamos pipirmėčių, ramunėlių, melisų, kmynų arbatos. Galima rinktis ir atpalaiduojančius vaistažolių mišinius – jų yra daugumoje vaistinių. Mityba taip pat labai svarbi – reikėtų atsisakyti aštraus, sunkiai virškinamo, daug riebalų ir cukraus turinčio maisto – tokia mityba tik suaktyvina uždegiminius procesus, o tuo pačiu ir patiriamus skausmus. Vertėtų pasirūpinti, kad mityboje netrūktų nei B grupės vitaminų, nei magnio, nei kitų svarbių medžiagų. Jei mityba nėra subalansuota ir pilnavertė, tuomet derėtų pagalvoti apie maisto papildus. Pavyzdžiui, vitaminų kompleksai, sukurti specialiai moterims, gali padėti palaikyti reguliarų mėnesinių ciklą ir prisidėti prie geresnės savijautos ne tik tomis dienomis, bet ir kasdien.

 

Šiluma ir masažas – puikus derinys, malšinantis silpną ir vidutinį skausmą

 

Galima rinktis specialias šildymui skirtas pagalvėles ar karšto vandens pūsles. Tinkamas ir švelnus pilvo apačios, nugaros masažas, tačiau jis turi būti malonus, atpalaiduojantis. Karšta vonia taip pat ramina, tačiau ja per ilgai mėgautis nereikėtų – rekomenduojama šildytis ne ilgiau nei 15 min. 

 

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.

Kitas faktas