Būdai, kurie padės atsikratyti nugaros skausmų

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Būdai, kurie padės atsikratyti nugaros skausmų

Tikriausiai kiekvienas esame susidūrę su nemaloniu nugaros ar sąnarių skausmu. Jis varžo mūsų judesius, negalime elgtis kaip anksčiau. Apie kamuojančius skausmus ir būdus juos panaikinti laidoje Sveikata.lt diskutuoja laidos vedėja Asta Dumbliauskienė ir gydytoja reabilitologė Jolanta Burškaitienė. 

 

Norint išgydyti skausmą, kuris atsirado dėl sėdimo darbo, mažo fizinio aktyvumo bei jaučiamus nemalonumus, kaip galvos svaigimą ar kojų tirpimą, yra keletas sprendimų. 

 

REDCORD gydymo metodas 

 

Sanatorijos „Gradiali“ kineziterapeutas Gražvydas Bulaitis papasakos apie sistemą, kuri padės atsikratyti skausmo. Redcord – raudonųjų virvių procedūra, kurią išrado norvegai. Lietuvoje tai dar nėra plačiai žinomas ir išplatintas gydymo būdas. Norint pajusti nesvarumo būseną, atgauti jėgas, sustiprinti skirtingas raumenų grupes Gražvydas Bulaitis kviečia atvykti į Palangą. Procedūros metu, naudojant Redcord įrangą, sureguliuojamas tempimo intensyvumas, naudojama vibracija, kuri padeda atpalaiduoti įtemptus raumenis. Šia sistema galima diagnozuoti stuburo slankstelių ir sąnarių paslankumą, nestabilumą. Tinkamas rezultatas pasiekiamas greitai - per vieną kartą žmogus gali pašalinti skausmą nuo raumenų plyšimo, skoliozės, kaklo, nugaros, kelių, čiurnų ar operuotų išvaržų. 

 

Tačiau yra išimčių. Turint aukštą spaudimą nepatartina naudotis raudonųjų virvių pagalba, nes gali pradėti svaigti galva. Taip pat ištikus insultui nerekomenduojama atlikti šios procedūros. 

 

Mankšta mineralinio vandens baseine 

 

Pašildytas mineralinis vanduo iki tam tikros temperatūros gerai atpalaiduoja, maloniai nuteikia, sumažina raumenų įtampą, leidžia lengviau atlikti judesius. Taip pat panaikina skausmą nugaros srityje ir sąnariuose. Ši procedūra labiausiai yra mėgstama vyresnio amžiaus žmonių, asmenų po operacijos ar traumų. Dėl vandens savybių galima didinti judesių krūvį pečių, nugaros, kelių sąnariuose palaipsniui sugrąžinant buvusį funkcionalumą. 

 

Kineziterapija vandenyje yra labai rekomenduojama turintiems stuburo skoliozę, sportuojantiems, įvairaus amžiaus asmenims. 

 

Daugiau apie sveikatą galite išgirsti kiekvieną sekmadienį, 9 val. ryto per TV3!

Komentarai