Būdai, kaip sumažinti storosios žarnos vėžio riziką

Būdai, kaip sumažinti storosios žarnos vėžio riziką

Storosios žarnos, kurią sudaro 3 dalys: gaubtinė, riestinė ir tiesioji, vėžys yra vienas dažniausių. Vis dėlto, žinant prevencijos priemones, galima gerokai sumažinti šio vėžio atsiradimo riziką.

 

Storosios žarnos vėžio priežastys:

 

  1. Senėjimas - vienas svarbiausių veiksnių.
  2. Netinkama mityba: daržovių ir skaidulų stoka, riebalų, cukraus ir alkoholio vartojimas. 
  3. Fizinio aktyvumo trūkumas.
  4. Antsvoris ir nutukimas.
  5. Kito žarnyno ligos: lėtinis opinis kolitas, Krono liga, polipai.
  6. Paveldimumas.

 

Storosios žarnos vėžio požymiai:

 

1. Tikėtina, kad ligos pradžioje jokie simptomai nejaučiami. Visgi ilgainiui didėjant navikui jis ima kraujuoti, dėl ko oda gali tapti blyški, dėl kraujyje sumažėjusio hemoglobino kiekio pradėti kankinti silpnumas ir nuolatinis nuovargis.

 

2. Priklausomai nuo to, kurioje storoje žarnyno dalyje vėžys yra, gali imti varginti viduriavimas arba vidurių užkietėjimas. 

 

3. Navikui tapus itin dideliu ir jam užpildžius žarnos spindį, žarnų turinys nebegali natūraliai pasišalinti. Toks negalavimas vadinamas žarnų nepraeinamumu. 

 

SVARBU:

 

Jei kas nors iš jūsų šeimos narių sirgti storosios žarnos vėžiu, apie tai būtinai pasakykite šeimos gydytojui. Gydytojas, jei matys būtinybę, atliks slaptojo kraujo testą. 

 

Komentarai (1)

Nuomone 2020-01-13 17:07
Vyras turejo ta problema, ir visai ne nuo to, kas cia prirasyta, neatitinka, cia gali buti genetines problemos, vieni turi ta vezi, kiti ne.

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..

Kitas faktas