Brangūs, gražūs... gydantys

Brangūs, gražūs... gydantys

Visos moterys – ir ne tiek jau mažai vyrų – turi bent po vieną papuošalą su akmeniu, bet tik vienetai, užsimaudami žiedą ant piršto ar įsiverdami auskarus, galvoja apie naudą sveikatai.

Puošdamiesi mes nepratę siekti kokių nors kitų tikslų, išskyrus estetinius. O juk vertingieji mineralai ir pusbrangiai akmenys nuo žilos senovės žinomi ne tik kaip materialinė vertybė, bet ir kaip tam tikrų gydomųjų savybių turinti materija.
 
Litoterapijai ir psichoterapijai
 
Senovėje žmonės viską, kas juos supo, priimdavo kaip gyvas būtybes. O natūralius kristalus – dėl jų taisyklingų formų, gebėjimo laužti šviesos spindulius ir keisti spalvas – išvis laikė aukštesniosiomis gyvybės formomis, galinčiomis paveikti ir žmogaus likimą, ir jo sveikatą.

Akmenys buvo naudojami ne tik kaip amuletai ir talismanai, bet ir gydymui – jie įeidavo į daugelio vaistų sudėtį. Ilgainiui žmonės tai pamiršo, tačiau, kaip veikiausiai pastebėjote, pastaruosius 10–15 metų susidomėjimas gydomosiomis akmenų savybėmis pamažu grįžta ir vėl tampa madingas.

Jau daugelio netradicinės medicinos atstovų ir net kai kurių gydytojų nuomone, tam tikri akmenys tinka naudoti gydant įvairias ligas ar vykdant jų profilaktiką.

Tiesa, litoterapija, arba gydymas mineralais, sutrintais į miltelius ir skirtais vidiniam vartojimui, jau seniai užleido pozicijas šiuolaikinės farmacijos pasiekimams. Dabar apstu preparatų (tiesa, dalyje jų yra ir mineralų priedų), padedančių gydyti visas žinomas ligas, tad nėra prasmės lupti iš apsodo mėgstamų briliantų ir gamintis iš jų vaistus. Mūsų laikais labiau pabrėžiamas psichoterapinis akmenų – taip pat ir tų, kuriuos nešiojame kaip papuošalus – poveikis. Galima juo tikėti, galima į tai žiūrėti skeptiškai, tačiau pabandyti juk nekenkia.
 
Spalvų medicina
 
Iš visų mineralų ir pusbrangių akmenų savybių viena reikšmingiausių laikoma spalva.

Moterys tikrai pritars, jog smagu apžiūrinėti savo papuošalų akmenis – tiesiog savo malonumui. Tokiomis akimirkomis į juos sutelkiamas padidintas dėmesys. O juk nuo seno žinoma, kad spalva daro didelį poveikį mūsų psichikai – vadinasi, ir visam organizmui.

Mokslo įrodyta, jog kas kartą, kai grožimės miško žaluma, dangaus mėlyne ar saulėlydžio atspalviais, mūsų organizmas patiria nepaprastai naudingą spalvų poveikį, padedantį harmonizuoti visų sistemų darbą. Tas pats galioja ir akmenų spalvoms.

Taip pat spėjama, kad konkrečios spalvos poveikis kiekvieno žmogaus organizmui – kaip ir jo pomėgiai spalvų atžvilgiu – priklauso nuo to, po kokiu Zodiako ženklu esame gimę. Lygiai taip pat, kaip su Zodiako ženklais, siejamas didesnis polinkis į vienas ar kitas ligas.

Jei tikėtume alternatyviosios medicinos propaguotojais, daugumos ligų mechanizmai susiję su sutrikusia spalvų harmonija – tai yra vienos ar kitos spalvos, būtinos mūsų sveikatai, stygiumi. Štai tuomet neva gali padėti tinkamai parinktas papuošalas su tinkamos spalvos ir formos akmeniu.

  • Raudonos spalvos akmenys skleidžia šilumą, stimuliuoja nervų sistemą, skatina medžiagų apykaitą (o tai reiškia, kad tam tikra prasme padeda atsikratyti antsvorio), aktyvuoja vidaus sekrecijos liaukų darbą. Šios spalvos akmenų nederėtų nešioti dirgliems ir lengvai susijaudinantiems žmonėms. Bet jie puikiai pasitarnaus, jeigu reikia padidinti darbingumą, pagerinti nuotaiką.
  • Rožinės spalvos akmenys ramina, sukelia mieguistumą, mažina susijaudinimą, gerina nuotaiką.
  • Oranžinės – padeda regeneruoti nervų bei raumenų audiniams, esant endokrinologinės sistemos sutrikimams, gerina virškinimą, kraujotaką ir odos spalvą. Apelsino spalva, sakoma, labai veiksminga sergant kvėpavimo takų ligomis.
  • Geltonos spalvos akmenys pasižymi bendru valančiuoju poveikiu, be to, gydo nemažai odos ligų, stimuliuoja kepenų darbą, teigiamai veikia žarnyną. Jie taip pat padeda nuo nervinio išsekimo, gerina apetitą bei gydo nemigą.
  • Žalios spalvos akmenys normalizuoja širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, padeda gydyti aritmiją, stabilizuoja kraujospūdį, ramina, gerina regėjimą. Žalia spalva galima gydyti ir peršalimo ligas. O kai šios spalvos per mažai, tampame jautresni, dirglesni, nervingi ir hiperaktyvūs.
  • Žydros spalvos akmenys ramina – ir ne tik psichiką: jie slopina organizme uždegiminius procesus. Dar viena šios spalvos akmenims priskiriama vertinga savybė yra tariamas gebėjimas mažinti apetitą. Tad jeigu ketinate laikytis dietos, nusipirkite papuošalą su žydru akmeniu.
  • Mėlynos spalvos akmenys, teigiama, veiksmingi gydant infekcines ligas. Be to, normalizuoja skydliaukės funkcijas. Rytuose mėlyna spalva visada buvo itin vertinama dėl psichikai daromo raminamojo poveikio. Ji puikiai tinka protinį darbą dirbantiems žmonėms – padidėja produktyvumas, mažėja nuovargis. Yra tik vienas „bet“: sakoma, jog piktnaudžiavimas mėlynais atspalviais – kaip, beje, ir žaliais – gali sukelti fobijų iš prigimties baugštiems bei droviems žmonėms.


Suprantama, tam tikrą poveikį daro ir įvairių spalvų akmenų (ir ne tik jų) deriniai. Pavyzdžiui, juoda, mėlyna ir žalia spalvos lėtina kvėpavimą ir pulsą, mažina kraujo spaudimą. Mėlyna ir žalia spalvos sukelia komforto pojūtį, o štai mėlynos ir violetinės spalvų deriniai gali net sukelti migrenos priepuolius bei pykinimą.
 
Akmenimis prieš žvaigždes
 
Kaip jau minėta, tikima, kad kiekvieno Zodiako ženklo atstovai yra labiau nei kiti linkę į tam tikras ligas. Tad logiška, kad jiems derėtų apsirūpinti akmenimis, padedančiais gydyti tuos negalavimus arba apsaugančiais nuo jų. Ryti brangakmenių, laimė, nereikia – tik puoštis jais sveikatinimosi tikslais.

AVINO ženklo žmonės dažnai kenčia galvos skausmus – taip pat ir migreninius. Nuo jų gelbsti perlai, gintaras, safyras. Migrenos priežastimi neretai būna inkstų ligos (čia tiks granatas, gydantis visus uždegiminius procesus). Nuo sąnarių skausmo padės serpentinas, mėnulio akmuo, topazas. Nemalonius pojūčius skrandyje ir žarnyne palengvins briliantai, safyrai ir smaragdai.

Gimusiuosius po JAUČIO ženklu, jei tikime astrologija, gali kamuoti bėdos dėl gerklės, lyties organų, stuburo ir kojų. Taip pat šie žmonės yra linkę persivalgyti, todėl rizikuoja ilgainiui susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Jiems gali padėti turkis, malachitas, koralas.

DVYNIAI jautrūs plaučių ligoms (nuo to pagelbės katės akis) ir žarnyno sutrikimams (oniksas), dažnai suserga artritu, vargsta dėl galvos skausmų (safyras).

VĖŽIO ženklo žmonių silpni inkstai, šlapimo pūslė, jautri oda. Taip pat jie rizikuoja vyresniame amžiuje turėti bėdų dėl virškinamojo trakto, be to, yra itin jautrūs mėnulio ciklams: lengvai puola į depresiją ar hipochondriją (padės avantiūrinas, agatas, akvamarinas).

O štai LIŪTO ženklo atstovams, galima sakyti, pasisekė: jų sveikata santykinai stipri. Tiesa, viena kita silpnoji vieta yra, ir pirmiausia tai – infekcinės ligos, druskų nuosėdos, osteochondrozė, kaulų lūžiai, reumatas (žadeitas, lazuritas).

MERGELĖS ženklo žmonių silpnoji vieta – galvos skausmai, skrandžio sutrikimai, įvairios judėjimo aparato problemos, kojų ligos, reumatas. Jiems tinkantys akmenys – granatas ir tigro akis.

Daugumos SVARSTYKLIŲ ženklo atstovų negalavimų priežastis – persivalgymas ir piktnaudžiavimas alkoholiu. Tai gali sukelti kepenų ir inkstų ligas, nuo kurių galima bandyti gelbėtis granatais, kalnų krištolu, safyrais, serdoliku.

Gimusiesiems po SKORPIONO ženklu daugiausia bėdų kelia nosis (dažni kraujoplūdžiai), gerklė, ausys, – tokius negalavimus palengvins mėnulio akmuo, rubinas. Problemas su šlapimo sistema, lyties organais, dubens kaulais, gana dažnai pasitaikančias kraujotakos sistemos ligas bei venų varikozę padės išspręsti briliantai, heliotropas, perlai.

ŠAULIAI gali kamuotis plaučių, kepenų ligomis (akvamarinas), kraujagyslių bei nervų sistemos negalavimais (agatas).

OŽIARAGIO ženklo žmonių tyko įvairios infekcinės bei alerginės odos ligos (avantiūrinas), virškinimo ir nervų sistemų sutrikimai (heliodoras), galvos skausmai (agatas), kelių traumos ir kaulų lūžiai (sardoniksas).

VANDENIAMS gresia nemalonumai, vienaip ar kitaip susiję su kraujotakos sistema: tai gali būti ir širdies ritmo sutrikimai (granatas, smaragdas), venų varikozė, taip pat – akių ligos (berilas).

ŽUVŲ ženklo atstovams derėtų itin atidžiai saugoti savo sveikatą kiekvieną dieną, nes jie greitai peršąla, o „vaikiškos“ slogos jiems dažniau nei kitiems baigiasi plaučių uždegimu (chrizoberilas). Dar vienas šių žmonių prakeiksmas yra nemiga (granatas, turkis).
 

Komentarai