Bičių pikis - stipriausias natūralus antibiotikas

Bičių pikis - stipriausias natūralus antibiotikas

Ar žinojote, kad popiežius Pijus XII bičių pienelį ir bičių pikį paskelbė šventais? Sunku su tuo nesutikti, juk bitės jau tūkstančius metų žmonijai teikia pačią švenčiausią dovaną - sveikatą.

Žmonės noriai naudoja visus bičių teikiamus produktus - medų, bičių pienelį, bičių duonelę, vašką ir, žinoma, bičių pikį, kuris dar vadinamas propoliu. Bitės propolį kaupia norėdamos apsaugoti avilį nuo infekcijų, grybelių, pūvimo, rūgimo procesų. Žmonėms ši medžiaga yra ne ką mažiau naudinga - propolį galima drąsiai vadinti vienu stipriausių gamtinių antibiotikų, kuris efektyviai kovoja su bakterijomis ir virusais, slopina uždegiminius procesus ir skausmą, skatina audinių regeneraciją, stiprina imunitetą, mažina cholesterolio ir stabilizuoja cukraus kiekius kraujyje, pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, dezodoruoja ir neturi pašalinio poveikio.

Cheminiu požiūriu ši, tamsiai ruda arba raudonai ruda bičių darbininkių surinkta medžiaga yra labai sudėtinga, o 130 ištyrinėtų veikliųjų medžiagų užtikrina tokį platų propolio veikimo spektrą.

Bičių pikio (propolio) sudėtis ir nauda žmogui:

  • Flavanoidai: aktyvuoja žmogaus imuninę sistemą.
  • Organinės rūgštys: stabdo puvimo, rūgimo procesus, gerina medžiagų apykaitą ir virškinimo sistemos darbą.
  • Eteriniai aliejai: stiprina imuninę sistemą, stabdo mikrobų ir grybelių dauginimąsi, stimuliuoja, energizuoja, mažina stresą.
  • Mineralinės medžiagos: manganas, cinkas, varis, nikelis, kobaltas, kalcis, kalis, fosforas, siera, natris, geležis, magnis būtini normaliam organų ir jų sistemų darbui.
  • Vitaminai: Bp, B2, B6, C, E, A būtini normaliam organų ir jų sistemų darbui, efektyviam imuniteto veikimui, hormoniniam balansui.
  • Inhibitoriai, antimikrobinės ir kitos biologiškai aktyvios medžiagos: veikia antibakteriškai, kovoja su virusais, grybeliais.
2 psl. »

Komentarai (1)

Saule 2020-08-26 16:29
dar apie propolį ir jo naudą https://rasytojas.puslapiai.lt/biciu-pikis-propolis-naturalus-antibiotikas-ir-jo-stebuklai.html