Balandžio 21 dieną prisijunkite prie DAROM 2012

Balandžio 21 dieną prisijunkite prie DAROM 2012

Jau penktus metus vyksianti švarinimosi akcija "Darom 2012" balandžio 21 d. 10 val. vėl kviečia visus burtis į bendruomenes, tvarkyti aplinką bei rūšiuoti atliekas. Nuo 2008 m. tęsiamas projektas kasmet sulaukia vis daugiau entuziastų, norinčių matyti švaresnę Lietuvą.

Šiais metais iki šimto valstybių prisideda prie "Darom" akcijos. Kartu su Lietuva, balandžio 21 d., prie gamtos tvarkymo prisidės Kroatija, Austrija, Latvija ir Rusija (Kaliningrado sritis). Tikimasi, jog mūsų šalyje susirinks nemažai savanorių: "Labai smagu, kad kiekvienais metais į mūsų kvietimą vienytis šalies švarinimui atsiliepia vis daugiau tautiečių. Tai įrodo, kad Lietuvoje žmonių sąmoningumas ir atsakomybė po truputėlį auga. Žmonės pradeda suvokti, kad esame atsakingi ne tik už tvarką savo kieme", – teigia akcijos "Darom 2012" vadovas Karolis Sargūnas.

Šiemet renginys nori atkreipti dėmesį ir į atliekų antrinio panaudojimo ir perdirbimo problemas: "Iš Europos Sąjungos narių Lietuva yra antra po Rumunijos, kurios atliekos daugiausiai patenka į sąvartynus. Atliekų panaudojimo ir perdirbimo klausimas mūsų šalyje yra mažai išplėtotas", – sako K.Sargūnas. Renginio metu dalyje miestų vyks atliekų rūšiavimas.

Šiais metais jau yra įregistruota iki 5 tūkst. tvarkytinų taškų. Kiekvienas norintis prisidėti prie akcijos gali registruotis internetinėje svetainėje www.mesdarom.lt Kiekviename tvarkomame taške bus koordinatorius kurie rūpinsis, kad atliekos taškuose būtų surinktos ir išvežtos. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, visi renginio dalyviai kviečiami burtis tvarkyti ne tik mieste esančius taškus, tačiau ir apleistas teritorijas už miesto ribų: vandens telkinių pakrantes, pakeles, pamiškes ir kt.

2 psl. »

Komentarai