Auksinis stafilokokas - ne auksinė "dovanėlė"

Auksinis stafilokokas - ne auksinė "dovanėlė"

Ką galima nuveikti ligoninėje? Atrodytų, kas per kvailas klausimas... Jeigu reikia, čia padarys rentgeno nuotrauką ir gastroskopiją, atliks būtinus tyrimus... Galima pagulėti ant operacinio stalo arba ligoninės palatoje, susipažinti su simpatišku gydytoju arba miela gydytoja, kartais – netgi pasigydyti ir pasveikti. Deja, čia dar ne viskas... Nutinka ir taip, kad būtent gydymo įstaigoje pasigaunama piktybiška infekcija, kuri nepasiduoda jokioms mokslui žinomoms antibakterinėms priemonėms. Ji taip ir vadinama – ligoninių infekcija.

Ji klaidžioja iš vienos palatos į kitą ir ligoninių koridoriais ieškodama naujos aukos. Ir randa, netgi labai greitai – jeigu tikėtume oficialia statistika, per paskutinius kelerius metus mirčių skaičius dėl vieno iš piktybiškiausių užkratų – MRSA (meticilinui atsparaus auksinio stafilokoko) padvigubėjo.

Ligoninių infekcija neretai nuvaro pacientą į kapus, o gydytojus – į teisiamųjų suolą, tad su ja būtina skaitytis.

Kas yra MRSA?

Stafilokokai – gana plačiai paplitusi bakterijų šeima. Jų turi didžioji dauguma žmonių. Tai tarytum normali odos dangalų, gleivinių ir apatinės žarnyno dalies mikrofloros dalis. Neretai stafilokoko nešiotojais tampa netgi medicinos personalas.

Stafilokoku ligoninėse ir gimdymo namuose užsikrečiama oro lašeliniu būdu, taip pat per medikų rankas, atviras žaizdas, nudegimus, akis, odą, kraują. Infekcija gali plisti per instrumentus, kateterius, tvarsčius, priežiūros priemones ir maistą.

MRSA – tai auksinio stafilokoko modifikacija (Staphylococuc aureus), atspari vienam arba keliems antibiotikams. Mūsų dienomis yra žinoma bent 17 MRSA rūšių, besiskiriančių savo atsparumu.

MRSA gydymui tenka naudoti didesnes preparatų dozes, pailginti gydymo trukmę arba naudoti alternatyvią antibakterinę priemonę, kuriai konkretus MRSA tipas yra vis dar jautrus.

2 psl. »

Komentarai (3)

v 2012-04-11 21:31
Tas kas bent kiek supranta apie MRSA infekciją, niekada neskaitys tokio nepaprastai daug nesamonių pilno rašinėlio.
Taip, ši problema yra, bet ne tokiu mastu kaip čia ,, tiksliai nurodoma''. Graudu skaityti.
O baisiausiai tai, kad JEI rašot ,,šviečiamąjį straipsniuką'' būkit malonūs jei rašot pavadinimus, rašykit juos teisingai ,, Staphylococuc aureus'' - tokios bakterijos nėra, todėl būkit malonūs, bent bakterijos pavadinimą parašykit be klaidų ir informaciją imkit iš rimtų leidinių o ne iš wik
Delfi 2012-03-12 17:16
Teisingai supratai, Rimai :)
Rimas 2012-03-12 17:14
Tai kaip aš supratau, apsisaugoti realiai taip ir neįmanoma?