Augintinių įtaką mūsų sveikatai: mažina net širdies ligų riziką

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Augintinių įtaką mūsų sveikatai: mažina net širdies ligų riziką

Gera ir nešlubuojanti sveikata yra svarbi ne tik mums, bet ir mūsų naminiams gyvūnams. Įdomus faktas, kad augintiniai ne tik skatina laimės hormono išsiskyrimą, mažina depresijos bei nutukimo riziką, bet ir gali pajusti artėjantį priepuolį, kartais net plaučių ar kiaušidžių vėžį. Tačiau ne tik gyvūnai daro įtaką mūsų savijautai, bet ir mes – jų. Laida „Sveikata.lt“ kviečia susipažinti, kokia yra augintinių sveikatos formulė.

 

Mažiau širdies ligų

 

Tai, kad augintiniai veikia mūsų sveikatą teigiamai, yra visiška tiesa, kurią pagrindžia atlikti tyrimai. Šalyse, kurių namuose yra įprasta laikyti daugiau naminių gyvūnų, žmonių, sergančių širdies ligomis skaičius, yra reikšmingai mažesnis. Tai patvirtina ir skaičiai, tačiau apsižvalgykime aplinkui: kiekvienas iš mūsų turime daug pavyzdžių ir matome, kad žmonės, auginantys namuose gyvūnėlius, yra sveikesni, linksmesni, rečiau serga depresija. Taip yra todėl, kad namuose jie turi draugą, kuris juos besąlygiškai myli.

 

Šeimininko įtaka gyvūnui

 

Ne tik gyvūnai daro įtaką mūsų sveikatai, bet ir atvirkščiai. Šeimininkas yra tas žmogus, kuris pirmasis privalo pastebėti tam tikrus nepageidaujamus požymius, alergines reakcijas ir pan. Taip pat turi kontroliuoti gyvūno vakcinaciją ir tik nuo savininko priklausys, ar jis tai atliks laiku. Todėl šeimininkas yra pats svarbiausias faktorius gyvūno gyvenime.

 

Rūkymas ir gyvūnai

 

Tyrimų išvados teigia, kad pasyvus rūkymas labiausiai kenkia vaikams, seneliams bei augintiniams. Niekam nėra naujiena, kad rūkymas kenkia ne tik pačiam rūkančiajam, bet ir bet kokiam gyvam organizmui. Gyvūnai taip pat nėra išimtis. Augintiniams pasyvus rūkymas gali sukelti tokias ligas kaip astma, bronchitas ar įvairias alergines reakcijas.

 

Humanizacijos procesas

 

Šiuo metu sparčiai populiarėja humanizacijos procesas, kuomet visos tendencijos nusileidžia iš žmonių pasaulio į augintinių pasaulį. Dėl šios priežasties dažnai šeimininkai renkasi natūralias priemones savo gyvūnų priežiūrai. Specialiai tam yra sukurta žalioji vaistinėlė, kurioje galima rasti tik natūralių ingredientų turinčių preparatų. Juos naudojant, galima gyvūną apsaugoti nuo parazitų, kirmelių, stiprinti jo vidaus organų veiklą.

 

Būtini papildai Jei šeimininkas maitina savo gyvūną pilnaverčiu, subalansuotu maistu, tokiu atveju augintinis gauna visus reikalingus papildus bei vitaminus iš maisto. Žiemą, kuomet yra mažiau saulės, darančios įtaką vitamino D sintezei, patariama maisto racioną papildyti ir šiuo vitaminu.

 

Gyvūnai ir ligos

 

Kartais nutinka taip, kad bendravimas su gyvūnais ne visada atneša vien džiaugsmą ir naudą žmogaus sveikatai. Pasaulyje yra priskaičiuojama virš 200 ligų, kuriomis gali sirgti ne tik gyvūnas, bet ir žmogus. Tai gali būti kirmėlės, kurios ne tik apsigyvena organizme, bet ir sukelia ligų. Tokiam atvejui reikėtų reguliariai vartoti vaistus nuo kirmėlių tiek augintiniui, tiek šeimininkui. Gydytojai – veterinarai teigia, jog užtenka vienos tabletės per metus prevencijai užtikrinti.

 

Taip pat yra dviejų rūšių alergijos. Pirma, pasireiškianti gyvūnui, dėl netinkamos mitybos ar priežiūros. Antra, pasireiškianti šeimininkui. Esant alergiškam, galima rinktis šunų veisles, kurios turi hipoalerginių savybių. Svarbu saugotis ir nuo parazitų – blusų bei erkių. Gyvūno apsaugojimas nuo erkių yra viena pagrindinių šeimininko užduočių. Atvirkščiai nei žmonės, gyvūnai neturi skiepų nuo erkių sukeliamų ligų.

 

Augintojai, kurie mėgsta šerti gyvūnus žalia, termiškai neapdorota mėsa, turėtų sunerimti ir dėl salmoneliozės, kuri dėl tokio maisto gali sukelti ligas augintinio žarnyne.

 

Viena rimčiausių ligų yra pasiutligė, kuria sirgti gali tiek žmogus, tiek gyvūnas. O prevencijai yra skirti skiepai, kurie atliekami kas du ar tris mėnesius. Šiltame gyvūno ir žmogaus santykyje yra svarbu higiena ir disciplina. Jei tinkamai to laikysimės, pernešamų ligų riziką sumažinsime iki minimumo arba net iš viso ją panaikinsime.

 

Prieš įsigyjant gyvūnėlį

 

Prieš perkant naminį gyvūną, reikia pagalvoti apie save ir savo gyvenimą, koks jis bus ateinančius penkiolika metų. Jeigu perkate šunį dėl to, kad jo labai nori vaikai, nepamirškite, jog po penkių metų, vaikams baigus mokyklą ir išsikrausčius, šuo liks gyventi pas jus. Tai yra aktyvus gyvūnas, kuriam reikia judėti, bėgioti, reikalauja daug dėmesio. Užduokite klausimą sau, ar esate tam pasiruošę. Taip pat svarbu įsivertinti veislę, kuri jūsų namams ir hobiams būtų pati tinkamiausia. Visada rekomenduojama pirkti šunis iš tų, kurie juos veisia, turi ilgametę patirtį ir supranta apie jų priežiūrą. Gyvūnui bus reikalinga priežiūra – skiepai, tvarka, švara, tinkamas maistas. Visa tai – papildomos išlaidos.

 

Sveikatos formulė

 

Veterinarai teigia, kad gyvūno sveikatos formulė yra paprasta. 80 procentų sudaro mityba, ir 20 procentų – kaip rūpinamės jo išore – kailiu, oda bei higiena.

 

Perkant maistą, svarbu atsižvelgti, kad jis turėtų aukštą gyvūninės kilmės baltymų kiekį, sudėtyje būtų pakankamai vitaminų ir mineralų. Geriausias pašaras tas, kuriame gausu vadinamojo „supermaisto“ ingredientų, tokių kaip goji uogos, chia sėklos, medetkos, žalioji arbata. Rinkdamiesi skanėstus, ieškokite tokių, kurie atliktų ne tik deserto funkciją, bet turėtų ir kitų pridėtinių funkcijų: stiprintų sąnarius, palaikytų burnos ir dantų higieną.

 

Likusi 20 procentų dalis yra tai, kaip mes pasirūpiname gyvūno kailiu ir oda. Šiuo atveju augintinį reikėtų reguliariai maudyti ir naudoti kosmetiką, pritaikytą gyvūnui. Tokioje kosmetikoje neturėtų būti parabenų, silikonų ir kitų alergenų, kurie gali iššaukti alergines reakcijas gyvūno organizme. Žiemą ir vasarą patartina naudoti pėdutėms ir nosytėms skirtas natūralias priemones, kurios apsaugo šias kūno dalis nuo sutrūkinėjimo. Taip pat nereikia pamiršti profilaktinės gyvūno priežiūros. Svarbiausia ir neatsiejama gyvenimo dalis yra apsilankymas pas veterinarą.

 

Taigi, naudodamiesi šia formule, užtikrinsite sveiką ir pilnavertį augintinio gyvenimą.

 

Laida „Sveikata.lt“ sekmadieniais 9 val. ryte per TV3!

Komentarai