Atsakingas vaistų vartojimas: štai ką svarbu žinoti

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Atsakingas vaistų vartojimas: štai ką svarbu žinoti

Vaistą ir narkotiką skiria tik viena dozė? Laida „Sveikata.lt“ pristato Jums naują rubriką „Sveikatos komanda“, kurioje šį kartą kalbėsime apie atsakingą vaistų vartojimą.

 

Norint sužinoti, koks yra tautos balsas, reikia jo įsiklausyti, tad laidos Sveikata.lt komanda paklausė praeivių, kaip šie vartoja vaistus, ar laikosi gydytojo ir vaistininko rekomendacijų. Atsakymų sulaukėme įvairių, tačiau dažniausiai žmonės tikino, jog gydytojo rekomendacijų stengiasi laikytis ir savo sveikatą saugo: „Klausausi gydytojų. Daug vaistų vartoju ir visai neseniai taip nutiko, kad gavau vaistinėje vaistus pusei metų, o pasižiūriu – jie jau greit baigsis galioti. Tai nešiau atgal. Sunkiau su mano mama. Sako taigi čia ne varškė, ne sūris, kas čia gali sugesti, aš gi laikau šaltai. Aš vis dėlto manau, kad tai yra mokslas, medicina ir reikia labai rimtai į savo sveikatą žiūrėti, saugoti ją“, - teigia gatvėje kalbinta pašnekovė.

 

Rubrikoje kalbinta šeimos gydytoja sako, jog rekomendacijos yra sukurtos ne šiaip sau, o todėl, kad jos labai svarbios. Tik pagal instrukciją vartojami vaistai gali pilnai išgydyti ligą, kuri yra nustatyta.

 

Laidoje viešėjusi „Gintarinė vaistinė“ vaistininkė Laura Vanagaitė teigia, jog per anksti nutraukdamas paskirtą gydymą, žmogus gali smarkiai sau pakenkti: „Dažniausiai parduodami vaistą, vaistininkai tą informaciją, kuri parašyta recepte pakartoja, užtvirtina, kad pacientas tikrai įsisąmonintų. Dažniausiai problemos atsiranda tuomet, kai žmogus ateina į vaistinę antrą kartą, jau po pirkimo, nes nejaučia jokio poveikio. Galiausiai išsiaiškinus visą paciento istoriją, išsiaiškinama, jog vaistas nebuvo vartojamas taip, kaip buvo paskirta“.

 

Ką reikia žinoti vartojant vaistus? Žiūrėkite laidos „Sveikata.lt“ rubrikoje „Sveikatos komanda“!

Komentarai

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas