Atpalaiduojantys pratimai darbe

Atpalaiduojantys pratimai darbe

Tie, kuriems visą dieną reikia praleisti ofise, sėdint prie kompiuterio, neretai skundžiasi ne tik padidėjusiu svoriu, bet ir kojų, galvos bei nugaros skausmais. O viskas tik dėl fizinio krūvio ir judėjimo stokos. Manote, kad nieko pakeisti neįmanoma? Tuomet jūs klystate. Štai keletas pratimų, kuriuos galite atlikti ir darbe.

1-as pratimas. Pasukiokite galvą palei ir prieš laikrodžio rodyklę, tačiau stenkitės, kad nosis visuomet išliktų tame pačiame lygyje. Tuomet galvą kelis kartus nuleiskite žemyn ir atlenkite atgal.

2-as pratimas. Lėtai sukite galvą į šoną tiek, kiek tik pajėgiate, kad raumenys pilnai įsitemptų. Tuomet neskubėdami grįžkite į pradinę padėtį ir kartokite pratimą į priešingą pusę.

3-ias pratimas. Nuleiskite galvą žemyn taip, tarsi bandytumėte pasiekti smakru krūtinę. Palaukite keletą sekundžių, grįžkite į pradinę padėtį ir kelis kartus pasukite galvą ratu.

4-tas pratimas. Ištiesinkite stuburą, o rankas pasidėkite ant stalo. Pečius pasistenkite atlenkti kuo labiau į nugaros pusę ir pabūkite tokioje pozoje kelias sekundes. Vėliau grįžkite į įprastinę pozą, atsipalaiduokite ir vėl kartokite pratimą.

5-tas pratimas. Išsitieskite, rankas nuleiskite žemyn, o pečius stenkitės pakelti kuo aukščiau, kad pajustumėte raumenų tempimą. Vėliau vėl atsipalaiduokite ir kartokite pratimą iš naujo.

6-tas pratimas. Išsistieskite ir pasidėkite rankas ant stalo. Pasistenkite nugarą išriesti iš pradžių į kairį, o paskui į dešinį šoną, tačiau galva turi likti tiesi.

7-tas pratimas. Išsitieskite, rankomis įsikabinkite į kėdę arba stalo kraštą ir pasistenkite kelis kartus sulenkti ir ištiesti kojas nenuleidžiant jų ant žemės.

Komentarai (2)

Pula 2012-01-13 23:40
Aš nieko darbe nedarau, nes pries darba einu i sporto sale, pasimankstinu ir tuomet visa diena bunu zvali
Liova 2012-01-13 23:39
O mes su kolektyvu vasara einame 15 minuciu pasportuoti kieme. Visi draugiskai. Ir raumenys siek tiek padirba ir akys pailsi ir siaip atitruksti nuo darbu

Ar žinote, kad...

Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.

Kitas faktas