Ar tikrai lieknėjimas – brangus malonumas?

Ar tikrai lieknėjimas – brangus malonumas?

Kažkam kova su keliais nereikalingais kilogramais – gyvenimo tikslas, kažkam – neblogas verslas. Dietologų ir sporto klubų paslaugos, brangios procedūros gali ženkliai paploninti piniginę. Tik ką mes gauname už tuos pinigus?
 
Dietos parinkimas
 
Už ką mokame? Dietologai paprastai savo klientams parenka individualų racioną, viską detaliai suplanuoja ir suskirsto, ką, kada ir kiek reikėtų valgyti. Daugelis pacientų šventai tiki stebuklinga dietos galia ir mano, kad ji yra būtina. Tik jie nežino, kokią dietą pasirinkti, todėl kreipiasi į tuos, kurie apie tai nusimano geriau.
 
Ką gauname? Griežtos dietos neįmanoma laikytis ilgą laiką – visą laiką norisi ko nors, ko negalima... Tokių apribojimų pasekmė – nepasitenkinimas racionu, sulėtėjusi medžiagų apykaita, auganti rizika „atitrūkti nuo grandinės“, bloga nuotaika... Dieta – tai tik pusė darbo. Labai daug ką lemia būtent jūsų nusistatymas, nuotaika, noras keisti savo gyvenimą į gera.
 
Sprendimas taupiems. Geriausia mokytis rinkis mažesnio kaloringumo produktus, ugdyti naujus sveikos mitybos įpročius ir daryti juos kasdienio gyvenimo dalimi – tada ir svoris bus normalus, ir nuotaika gera. Kur to išmokti? Pasiskaičius dietologų ir gydytojų knygas, apsilankius poliklinikoje pas savo gydytoją. Taip galima ženkliai sutaupyti.
 
Psichotreningas
 
Už ką mokame? Psichotreningą praktikuoja ne visi sveikatingumo centrai, tačiau tokių gana nemažai. Pavyzdys: žmogų, kuris nori sulieknėti, pastato į rato vidurį. Aplinkui vaikštantys žmonės baksnoja ir priekaištauja, koks tas negražus ir baisus. Arba kitas variantas: seanso metu klientai kramto skanėstus, tačiau jų neryja, o išspjauna į maišelį, o po to žiūri, koks negražus ir nekeliantis apetito lieka saldainis arba torto gabaliukas. Tokios praktikos kūrėjų teigimu, šie seansai priverčia žmogų neapkęsti savo antsvorio ir atpratina šlamšti skanumynus.

2 psl. »

Komentarai